Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
03/10/2022 - 11:10

Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem Wisły Kraków. Kibice domagali się tego od dawna

Mówiło się o tym już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Jerzy Brzęczek nie jest już trenerem pierwszoligowej Wisły Kraków. Przypomnijmy, że prowadzony przez niego zespół zaczął w ostatnim czasie seryjnie przegrywać.

Zmiany trenerów w pierwszej lidze

Karuzela trenerska ruszyła na dobre. W kolejnych klubach dochodzi do zmian. Nie ominęły one również Sandecji. Na początku września Dariusza Dudka zastąpił Słowak Stanislav Varga. „Biało-czarni” cały czas znajdują się jednak na dnie tabeli i nie wygrali żadnego spotkania.

W bardzo kiepskiej formie jest od dłuższego czasu również Wisła Kraków. W pięciu ostatnich spotkaniach czterokrotnie przegrała i raz zremisowała (z Ruchem Chorzów). W ostatniej kolejce zawodnicy „Białej gwiazdy” także schodzili z boiska pokonani. Tym razem ich pogromcą okazała się Chojniczanka Chojnice.

Jerzy Brzęczek odchodzi z Wisły Kraków

Kibice krakowskiego klubu od dłuższego czasu domagali się zwolnienia Jerzego Brzęczka. Roszad na ławce trenerskiej, jak do tej pory jednak nie było. Zmieniło się to dopiero w poniedziałek. Nad ranem Wisła wydała oficjalny komunikat. - Funkcję trenera Wisły Kraków przestał pełnić Jerzy Brzęczek. Dymisja szkoleniowca została przyjęta przez władze klubu – czytamy w nim.

Kto będzie nowym szkoleniowcem „Białej gwiazdy”? Na tę informację musimy poczekać. Zespół, który miał walczyć o szybki powrót do ekstraklasy znajduje się jednak dopiero na 10. miejscu. ([email protected], fot.: Roger Gor, CC BY 3.0 via Wikimedia Commons)Dziękujemy za przesłanie błędu