Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
02/07/2020 - 11:10

Iwona Mularczyk w facebookowej potyczce z Sandecją

W mediach społecznościowych trwa dyskusja pomiędzy Iwoną Mularczyk a Klubem Sportowym Sandecja Nowy Sącz. Administratorzy strony klubu zarzucają przewodniczącej Rady Miasta Nowy Sącz kłamstwo.

Sandecja w meczu z Zagłębiem Sosnowiec

W poniedziałek 29 czerwca Iwona Mularczyk opublikowała na portalu społecznościowym Facebook post, w którym rozlicza prezydenta Nowego Sącza, Ludomira Handzla, z prowadzenia spółek miejskich. "MPEC, NOVA, SANDECJA i MPK w tarapatach" - napisała przewodnicząca rady. Zarzuty sformułowane przez Iwonę Mularczyk wobec Miejskiego Klubu Sportowego to przede wszystkim poważne problemy finansowe. Autorka postu wskazuje, że zadłużenie Sandecji za rok 2019 wynosi 6,87 mln złotych. Wszystko to obrazują kolorowe infografiki dołączone do wpisu. 

Czytaj więcej o Miejskim Klubie Sportowym Sandecja. 

Iwona Mularczyk przewiduje również upadłość. "Spółka kwalifikuje się do postawienia w stan natychmiastowej upadłości i likwidacji !!!" - pisze.  Na to odpowiedziała strona klubu "Sandecja Nowy Sącz":

Szanowna Pani przewodnicząca Iwona Mularczyk informacje opublikowane przez Panią w poniedziałek mijają się z prawdą,...

Opublikowany przez Sandecja Nowy Sącz Wtorek, 30 czerwca 2020

 Czytaj więcej: tak grała Sandecja w meczu z Zagłębiem Sosnowiec

Administratorzy strony zapowiadają, że odniosą się do przedstawionych informacji. Wczoraj jednak nie pojawił się ze strony klubu nowy wpis. Za to Iwona Mularczyk nie tylko skomentowała powyższy post ale również dodała kolejny, na własnym profilu, gdzie szczegółowo odniosła się do sytuacji z jaką boryka się teraz Sandecja. Wspomina nie tylko o braku płynności finansowej ale też o braku inwestorów.

- Jeśli faktycznie kondycja spółki jest taka dobra jak utrzymuje pan prezydent, to dlaczego miasto chce sprzedać klub, ze 110-letnią tradycją, dużymi sukcesami i wartościowymi zawodnikami, za 35 tys. zł (jedynie 10 gr za każdą akcję!) Skoro inwestor wpłaci 35 tys, kto spłaci 7 mln długu?  pyta przewodnicząca.

- Marazm i nieudolność w sprawie pozyskiwania sponsorów również jest porażająca - komentuje Iwona Mularczyk. Porusza również kwestię stadionu i redukcji jego pojemności. - Nigdy wcześniej nie było tak niewłaściwej i nieprofesjonalnej sytuacji - podsumowuje. W poście zwraca też uwagę na upolitycznienie Sandecji, która publikuje materiały "promujące urzędującego prezydenta, zupełnie niezwiązane ze sportem".  (Ska) Fot. MKS Sandecja Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)