Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
17/09/2020 - 10:50

IV Runda Pucharu Polski bez niespodzianek. Rozgrywki wkraczają w decydującą fazę

We wtorek i środę rozegrano IV rundę Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz. Faworytom udało się wygrać swoje mecze. W kolejnym etapie zobaczymy już tylko drużyny grające na co dzień w IV lidze oraz Klasie Okręgowej.

We wtorek doszło do starcia Grodu Podegrodzie z Popradem Muszyna. Gospodarzom powodzi się w lidze ostatnimi czasy nieco gorzej niż na początku sezonu, w związki z czym ciężko było upatrywać w nich faworyta. Poprad rozgromił grającego szczebel niżej rywala, aż 11-2, nie pozostawiając złudzeń, komu należy się awans do kolejnej rundy. Bramki dla ekipy z Muszyny zdobywali: Jakub Stróżyk x2, Szymon Gruca x3, Wojciech Janur, Mateusz Orzechowski, Krzysztof Podgórniak, Sebastian Wąchała, Marcin Susidko, Konrad Kuzera. Dla Grodu dwukrotnie trafił Łukasz Szabla.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice– 8. kolejka

Równie wysokim wynikiem zakończył się mecz Orła Ptaszkowa ze Skalnikiem Kamionka Wielka. Drużyna znajdująca się w czołówce A-Klasy, nie dała rady czwartoligowcowi, ulegając mu 1-9. Goście przeważali od początku do końca. Różnica dzieląca oba zespoły była bardzo widoczna. Do siatki Orła trafili dwukrotnie Fryzowicz i Maciaszek oraz Żarnowski, Niemas, Griński, Nowak i Sobczyk. Gola dla Orła zdobył Janusz Pałubiak.

Inny z A-klasowców – Dąbrovia Wielogłowy nie dała rady Łososiowi, choć przegrała w mniejszych rozmiarach, bo tylko 1-3. Zwycięskie bramki zdobyli Bugajski, Maj oraz Pajor. W potyczce czwartoligowców lepsza okazała się Barciczanka, na którą sposobu nie znalazł Poprad Rytro, przegrywając 2-5. Wszystko, co najważniejsze w tym meczu działo się w drugiej połowie (do przerwy było tylko 1-0), kiedy to do siatki trafiał trzykrotnie Maślejak oraz raz Majchrowski. Goście odpowiedzieli tylko bramkami Niki i Janika.Ten ostatni zaliczył również gola samobójczego.

Zobacz także: O sportowej pasji w niższych ligach rozmawiamy z Wojciechem Binkiem

W następnej rundzie, która zostanie rozegrana 30 września, Łosoś zmierzy się ze Skalnikiem, a Barciczanka z Kolejarzem Stróże (trafił tutaj jako szczęśliwiec, otrzymując wolny los). W półfinale, bez konieczności rozgrywania meczu jest już natomiast Poprad Muszyna. (MP), fot. Zdjęcie ilustracyjne/ Archiwum sadeczanin.info

Poniżej komplet wyników IV rundy Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz:

  • Orzeł Ptaszkowa 1-9 Skalnik Kamionka Wielka
  • Barciczanka Barcice 5-2 Poprad Rytro
  • Gród Podegrodzie 2-11 Poprad Muszyna
  • Dąbrovia Wielogłowy 1-3 Łosoś Łososina Dolna


Dziękujemy za przesłanie błędu