Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
19/08/2020 - 12:15

III runda Pucharu Polski: znamy pierwsze rozstrzygnięcia, dziś kolejne mecze

We wtorek 18 sierpnia i w środę 19 sierpnia rozgrywana jest kolejna runda Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz. Póki co, faworyci grają dalej.

Niesamowity mecz miał miejsce w Tęgoborzy, gdzie Hart podejmował czwartoligową Barciczankę. Gospodarze w 60 min. prowadzili już 4-1 i wydawało się, że zmierzają po pewne zwycięstwo. Bramki zdobywali dla nich Mateusz Dobosz, Paweł Kociołek x2 i Sebastian Połeć. Końcówka spotkania należała jednak do przyjezdnych. Trafili oni do siatki trzy razy, doprowadzając do serii rzutów karnych, którą wygrali. Tym samym to piłkarze z Barcic zameldowali się w kolejnej rundzie, w której zmierzą się z Popradem Rytro.

Ów Poprad pokonał w dramatycznych okolicznościach starosądecki Sokół. Piłkarze ze Starego Sącza prowadzili od 14. Minuty po bramce Mateusza Kozłowskiego, jednak w drugiej połowie wypuścili zwycięstwo z rąk. Goście za sprawą Mateusza Poczkajskiego najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie w 90 min. zdobyli zwycięską bramkę.  

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice – 2 kolejka

W IV rundzie znalazł się również Poprad Muszyna, który wygrał 4-0 z Dunajcem Nowy Sącz. Bramki zdobywali: Lukas Hruska x2, Jakub Stróżyk i Dawid Dyląg. Zawodnicy z Nowego Sącza kończą zatem szybko swoją przygodę z Pucharem Polski (wcześniej wyeliminowali tylko KPT Nawojowa).

Kolejne emocje czekają nas w środę. W starciu dwóch drużyn z A-klasy, Dąbrovia Wielogłowy podejmie u siebie Barciczankę II Barcice. Mecz z racji na wyrównany poziom obydwu drużyn zapowiada się interesująco. Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie zespoły te, potrafiły wyeliminować kluby z ligi okręgowej – Zawiszę Rożnów i Grybovię Grybów.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Drużyn: Dąbrovia Wielogłowy daje szansę młodzieży

Wyrównane wydają się być też mecze ULKS Korzennej z Grodem Podegrodzie i Zyndrama Łącko z Kolejarzem Stróże. Wszystkie te zespoły grają na co dzień w „okręgówce” i każdy z nich liczy zapewne na pokonanie w pucharowym starciu, ligowego rywala. Potyczka Skalnika Kamionka Wielka z Heleną Nowy Sącz została przełożona.

W kolejnej rundzie bez konieczności rozgrywania spotkań są już Łosoś Łososina Dolna (otrzymał wolny los) i  Orzeł Ptaszkowa (jego rywal – Sandecja II, wycofała się z rozgrywek). Piłkarze z Ptaszkowej mogą mówić o niesamowitym szczęściu, jakie uśmiecha się od nich od początku zmagań pucharowych.

To już druga runda, którą przechodzą na skutek zwycięstwa walkowerem (wcześniej, w ten sposób wygrali z Orłem Wojnarowa), a w kolejnej otrzymają… wolny los. Jedno zwycięstwo (z Jednością Nowy Sącz, na początku rozgrywek) pozwoliło jej zatem „przeskoczyć” do najlepszej piątki Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz.

Poniżej terminarz III rundy Pucharu Polski:

  • Helena Nowy Sącz - Skalnik Kamionka Wielka - przełożony
  • Hart Tęgoborze 4-4 k. 2-4 Barciczanka Barcice  
  • Dunajec Nowy Sącz 0-4 Poprad Muszyna 
  • Orzeł Ptaszkowa - Sandecja II Nowy Sącz 3-0 v.o.
  • Sokół Stary Sącz 1-2 Poprad Rytro 
  • ULKS Korzenna - Gród Podegrodzie 19 sierpnia, 17:30
  • Dąbrovia Wielogłowy - Barciczanka II Barcice 19 sierpnia, 17:30
  • Zyndram Łącko - Kolejarz Stróże 19 sierpnia, 17:30

MP, fot.: Archiwum Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)