Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
31/07/2020 - 11:55

II runda Pucharu Polski przed nami! Szykują się duże emocje

W najbliższy weekend zostanie rozegrana II runda Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz. Do gry „wkraczają” drużyny występujące na co dzień w Lidze Okręgowej.

Puchar Polski

Po I rundzie w grze pozostały dwie drużyny B-klasowe: Galicja Nowy Sącz (pokonała Budowlanych Jazowsko 3-2) oraz Zawada Nowy Sącz (otrzymała wolny los). Obydwie ekipy zmierzą teraz z zespołami z Ligi Okręgowej – Hartem Tęgoborze oraz Kolejarzem Stróże i zapewne liczą na sprawienie niespodzianki.

Zobacz także: I runda Pucharu Polski za nami. Są niespodzianki [ZDJĘCIA]

Bardzo ciekawie zapowiada się mecz w Nawojowej, gdzie miejscowe KPT podejmie Dunajec Nowy Sącz. Podopieczni Łukasza Biernackiego, będą w tym starciu uznawani za faworyta, jednak rywale na pewno łatwo skóry nie sprzedadzą, chcąc udowodnić swoje wysokie ambicje (w poprzednim sezonie KPT zajęło 5. miejsce w A-klasie, będąc jedyną drużyną, której nie udało się pokonać Helenie Nowy Sącz).

Warto zwrócić też uwagę na mecze Biegoniczanki Nowy Sącz z Grodem Podegrodzie oraz Dąbrovii Wielogłowy z Zawiszą Rożnów. Obie A-klasowe ekipy, w poprzedniej rundzie pewnie pokonały swoich rywali i przystępując do rywalizacji z drużynami grającymi na wyższym szczeblu rozgrywkowym, też będą chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Ich dodatkowym atutem będzie fakt, że zagrają przed własną publicznością.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Drużyn

Emocji z pewnością dostarczą również starcia Zamczyska Marcinkowice (które awansowało do II rundy, po tym jak z Pucharu wycofał się Amator Paszyn) z Zyndramem Łącko i Barciczanki II Barcice z Grybovią Grybów. Gospodarze obydwu starć to zespoły mające za sobą bardzo udany poprzedni sezon (Zamczysko zakończyło go na drugim, a Barciczanka II na czwartym miejscu w tabeli), przez co także w tym roku będą uważani za faworytów do awansu i będą chcieli „namieszać” w zmaganiach pucharowych.

W III rundzie na skutek wycofania się Orła Wojnarowa, zameldował się już Orzeł Ptaszkowa, który zmierzy się w niej z Sandecją II. Z pewnością mecz ten będzie dla klubu jednym z najważniejszych wydarzeń w jego historii.

Poniżej wszystkie pary II rundy Pucharu Polski:

Górka Szczereż - Helena Nowy Sącz, 2 sierpnia, 18:00

Galicja Nowy Sącz – Hart Tęgoborze, 1 sierpnia, 17:00

KPT Nawojowa - Dunajec Nowy Sącz, 1 sierpnia, 17:00

LKS Ubiad - Łosoś Łososina Dolna, 2 sierpnia, 12:00

Orzeł Ptaszkowa - Orzeł Wojnarowa 3:0 v.o.

Olimpik Powroźnik - Sokół Stary Sącz, 2 sierpnia, 12:00

Biegoniczanka Nowy Sącz - Gród Podegrodzie, 2 sierpnia, 17:00

Wicher Mogilno - ULKS Korzenna, 2 sierpnia, 17:00

Barciczanka II Barcice - Grybovia Grybów, 2 sierpnia, 17:00

Dąbrovia Wielogłowy - Zawisza Rożnów, 2 sierpnia, 12:00

Zamczysko Marcinkowice - Zyndram Łącko, 2 sierpnia, 11:00

Kolejarz Stróże - Zawada Nowy Sącz, 2 sierpnia, 17:00

MP, fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)