Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
03/08/2020 - 13:55

II runda Pucharu Polski. Ależ to były emocje! Faworyci grają dalej [ZDJECIA]

W ubiegły weekend rozegrano mecze II rundy Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podokręgu Nowy Sącz. W większości spotkań faworyci nie zawiedli.

fot.: MP

W II rundzie znalazły się dwie drużyny B-klasowe i obie zakończyły rywalizację właśnie na tym etapie, nie radząc sobie z wyżej notowanymi rywalami. Galicja Nowy Sącz po słabym meczu przegrała z Hartem Tęgoborze aż 0-8 (bramki zdobywali: Michał Hajduga , Adam Bajdel , Grzegorz Słomka (s), Konrad Nowak, Sebastian Poleć , Mateusz Dobosz , Jakub Koncewicz).

Bardzo blisko sensacji było w Stróżach gdzie Kolejarz po dwóch golach Artura Przetacznika prowadził już 2-0, by ostatecznie zremisować z Zawadą Nowy Sącz 2-2 (bramki dla gości zdobyli Mateusz Gadzina i Ireneusz Więcławek). W serii rzutów karnych skuteczniejsi byli jednak gospodarze i to oni awansowali do kolejnej rundy, w której zmierzą się z Zyndramem Łącko.

Seria „jedenastek” była konieczna do wyłonienia zwycięzcy również w meczu Biegoniczanki Nowy Sącz z Grodem Podegrodzie (w regulaminowym czasie gry padł wynik 1-1). Ostatecznie to drużyna z Ligi Okręgowej zwyciężyła 4-3.

Duże „męczarnie” przechodził w starciu z Wichrem Mogilno, zespół ULKS Korzenna. Mimo tego, że przegrywał on 1-0, to za sprawą bramek Marcina Kantora oraz Patryka Wielgusa odwrócił losy meczu i zwyciężył.

Wysoką wygraną odniósł też sądecki Dunajec, który pokonał po trafieniach Dawida Kiełbasy i Kamila Lupy A-klasowe KPT Nawojowa. Wynik mógł wyższy, ale goście zmarnowali rzut karny.

Takim samym rezultatem jak w Nawojowej, zakończył się mecz LKS Ubiad z Łososiem Łososina Dolna. Drużyna z „Okręgówki” dzięki uzyskaniu wolnego losu, znalazła się już w IV rundzie.

W kategoriach niespodzianki należy rozpatrywać zwycięstwa Dąbrovii Wielogłowy z Zawisza Rożnów 2-1 (bramki: Grzegorz Bogdanowicz, Jakub Bogdanowicz; Rafał Saczka) oraz Barciczanki II Barcice z Grybovią Grybów 3-1. W kolejnym etapie rozgrywek drużyny te zagrają przeciwko sobie.

Dużo bramek padło w Marcinkowicach, gdzie Zamczysko nie dało rady pokonać grającego w wyższej lidze Zyndrama Łącko, przegrywając 3-4.

Kolejna runda Pucharu Polski została zaplanowana na środę – 19 sierpnia. Do rywalizacji przystąpią wtedy drużyny z czwartej ligi.

Poniżej wszystkie wyniki spotkań II rundy Pucharu Polski:

Górka Szczereż – Helena Nowy Sącz 0:2
Galicja Nowy Sącz – Hart Tęgoborze 0:8
KPT Nawojowa – Dunajec Nowy Sącz 0:3
LKS Ubiad – Łosoś Łososina Dolna 0:3
Orzeł Ptaszkowa – Orzeł Wojnarowa 3:0 v.o.
Olimpik Powroźnik – Sokół Stary Sącz 1:4
Biegoniczanka Nowy Sącz – Gród Podegrodzie 1:1 (3:4 k.)
Wicher Mogilno – ULKS Korzenna 1:2
Barciczanka II Barcice – Grybovia Grybów 3:1
Dąbrovia Wielogłowy – Zawisza Rożnów 2:1
Zamczysko Marcinkowice – Zyndram Łącko 3:4
Zawada Nowy Sącz – Kolejarz Stróże 2:2 (4:5 k.)

MP, fot: MP

II runda Pucharu Polski
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczów: Galicja Nowy Sącz-Hart Tęgoborze, KPT Nawojowa-Dunajec Nowy Sącz, Dąbrovia Wielogłowy-Zawisza Rożnów, LKS Ubiad-Łosoś Łososina Dolna.


Dziękujemy za przesłanie błędu