Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
10/04/2021 - 19:45

I znowu wygrali! Tym razem Sandecja pokonała Zagłębie Sosnowiec

Nie ma mocnych na Sandecję. „Biało-czarni” wygrali kolejne spotkanie i mogą coraz śmielej spoglądać w górną część tabeli. Tym razem pokonali u siebie 2:1 Zagłębie Sosnowiec po bramkach Rubio i Dawida Błanika.

Sandecja kontynuuje swoją nieprawdopodobną serię meczów bez porażki. Spotkanie z Zagłębiem Sosonowiec było trzynastym z rzędu. W rundzie wiosennej „Biało-czarni” jeszcze nie przegrali i są postrachem pierwszoligowych zespołów. Trener Dariusz Dudek stworzył drużynę, z którą ciężko jest rywalizować.

Sandecja była faworytem, co od początku starała się potwierdzać. Nie przekładało się to jednak na klarowne sytuacje bramkowe. Po czasie do głosu próbowali dojść goście, ale również obyło się bez większego zagrożenia.

W 21 minucie sądeczanie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Daniela Dziwniela, Rubio obrócił w stronę bramki, zostawiając za sobą obrońcą i zdobył gola. Zagłębie mogło szybko odpowiedzieć, ale Gonçalo Gregório chybił głową. Bardzo groźnie zapowiadała się również w 38 minucie kontra przyjezdnych. Nie wykorzystali jednak sytuacji „trzy na jeden”.

Tuż po przerwie Dawid Pietrzkiewicz kapitalnie interweniował po strzale Patrika Misaka. W 61 minucie było już jednak 1:1. Filip Karbowy uderzył, piłka odbiła się od pleców Pietrzkiewicza i wpadła do bramki. 10 minut później „Biało-czarni ponownie wyszli na prowadzenie. Dawid Błanik dobrym strzałem pokonał golkipera Zagłębia.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, co jest dużą zasługą Pietrzkiewicza. Wyszedł on zwycięsko, w 88 minucie, z sytuacji „sam na sam” z Gregório. Dzięki zwycięstwu Sandecja zmniejszyła stratę do miejsc barażowych. Jest jeszcze w tym sezonie o, co grać…

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Adrian Danek, Tomasz Boczek, Michal Piter-Bučko, Daniel Dziwniel - Damian Chmiel (59' Dawid Błanik). Wojciech Hajda, Bartłomiej Kasprzak (74' Maciej Małkowski), Kamil Ogorzały, Michał Walski - Rubén López Huesca (59' Rafael Victor).

Zagłębie: Szymon Frankowski - Łukasz Turzyniecki, Lukáš Ďuriška, Piotr Polczak, Dawid Gojny - Joao Ribeiro de Olivieira, Patryk Miśak, Filip Karbowy (84' Mateusz Popczyk), Quentin Seedorf (72' Marcin Pisarek), Maciej Amrosiewicz - Gonçalo Gregório.

([email protected], fot.: Jarosław Para, Sandecja Nowy Sącz)