Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 9 grudnia. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
20/11/2023 - 13:10

I wszystko jasne! Runda jesienna w niższych ligach zakończona. Znamy sytuację w tabeli

Zakończyła się jesień w sądeckich niższych ligach. Wszystkie drużyny znają już miejsca, na których będą zimowały. Dla kogo runda była najbardziej udana? Zapraszamy na ostatni w tym roku Sądecki Przegląd Boisk.

IV liga małopolska

W IV lidze zimę na fotelu lidera spędzą rezerwy Wisły Kraków. Drużyna przez całą rundę zanotowała tylko jedną porażkę. W ostatnim spotkaniu jesieni wygrała po bardzo ciekawym meczu z Barciczanką 3:2. Zawodnicy z Barcic zajmują czternaste miejsce w tabeli.

Dobrze jesienią radziła sobie Limanovia, która plasuje się na czwartej pozycji. Do wicelidera - Orła Ryczów traci tylko 5 punktów, co sprawia, że na wiosnę zapewne spróbuje zaatakować czołowe miejsca.

Udanie 2023 rok zakończył Glinik Gorlice, który wygrał 2:0 z Wolanią Wola Rzędzińska. Taki wynik oznacza, że ostatecznie rundę zakończył na 13. miejscu. Jeszcze niżej jest Poprad Muszyna. 16. pozycja na pewno nie jest szczytem marzeń. Na pocieszenie zostaje wygrana w ostatniej kolejce z Trzebinią. 

V liga małopolska wschód

Gracze V ligi ostatnią kolejkę rozegrali przed tygodniem. Najlepszy w tej rundzie był beniaminek - Podhalanin Biecz. Wypracował dość dużą przewagę, bo od drugiego zespołu zgromadził sześć punktów więcej. 

Wiceliderem jest Dunajec Nowy Sącz. Za podopiecznymi trenera Łukasza Biernackiego bardzo dobra runda. Wynik, który osiągnęli sprawia, że mogą realnie myśleć o awansie do IV ligi.

Do rywalizacji o pierwsze lokaty włączyć mogą się jeszcze rezerwy Sandecji oraz Sokół Słopnice. Zespoły tracą odpowiednio cztery i pięć punktów do Dunajca. Wiosną zapowiada się więc interesująca rywalizacja.

W środku stawki plasuje się Kolejarz Stróże. 21 punktów pozwoliło ostatecznie na zajęcie dziewiątej pozycji. Trzeci od końca jest natomiast Orkan Szczyrzyc. 

O Klasie Okręgowej, A-klasie oraz B-klasie przeczytasz na następnej stronie
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu