Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
12/07/2021 - 12:50

Euro Raport: turniej zakończony. Włochy nowym Mistrzem Europy

Z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej, „Sądeczanin” przygotował dla Was specjalny, aktualizowany każdego dnia, raport. Dzięki niemu będziecie na bieżąco ze wszystkimi wynikami i najważniejszymi wydarzeniami podczas imprezy. Z nami nic Was nie ominie!

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji z Mistrzostw Europy. Całość znajduje się poniżej:

Niedziela, 11.07:

Wynik:

Anglia - Włochy 1:1 karne: 2:3 (bramki: Leonardo Bonucci, Luke Shaw)

Euro dobiegło końca. W ostatnim meczu turnieju, rozgrywanym na Wembley, Anglicy podejmowali Włochów. Ciężko było wskazać faworyta, chociaż eksperci częściej wymieniali podopiecznych Garetha Southgate. Wskazywał na to początek meczu. Synowie Albionu wyszli na prowadzenie już w 2 minucie po bramce Luke'a Shaw'a. W drugiej połowie Włosi zaczęli coraz mocniej dochodzić do głosu, czego efektem była bramka Leonardo Bonucciego.

Po 90 minutach był remis. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc doszło do serii rzutów karnych. W niej fenomenalnie spisywał się Gianluigi Donnarumma zapewniając swojej reprezentacji wygraną. Włosi zostali tym samym nowym mistrzem Europy.

Środa, 07.07:

Wyniki:

• Anglia - Dania 2:1 - po dogrywce (Simon Kjaer - sam., Harry Kane; Mikke Damsgaard)

Anglia w finale Euro! W niezwykle interesującym meczu wyspiarze pokonali Duńczyków 2:1. Skandynawowie wyszli na prowadzenie w 30 minucie po fantastycznej bramce z rzutu wolnego Damsgaarda. Rywale wyrównali jeszcze przed przerwą, za sprawą samobójczego trafienia Kjaera. Ostatecznie rozstrzygnięcia poznaliśmy w dogrywce. W bardzo kontrowersyjnej sytuacji arbiter podyktował rzut karny dla Anglii, który na gola zamienił Kane. Komentatorzy podkreślają, że faulu jednak nie było.

W wielkim finale, który rozegrany zostanie w niedzielę na Wembley, rywalem Anglików będą Włosi.

Wtorek, 06.07:

Wyniki:

• Włochy - Hiszpania 1:1 - karne 4:3 (bramki: Federico Chiesa; Alvaro Morata)

Znamy pierwszego finalistę Euro 2020. Są nim imponujący formą od początku mistrzostw Włosi. W meczu z Hiszpanami podopieczni Roberto Manciniego nie mieli łatwego zadania. Ich rywale rozgrywali najlepsze spotkanie na imprezie. Nie zdołali jednak trafić do siatki jako pierwsi. Italia wyszła na prowadzenie po trafieniu Chiesy. Na 10 minut przed końcem wyrównał Alvaro Morata. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc doszło do rzutów karnych.

Lepiej wykonywali je Włosi, którzy awansowali po zmarnowanej jedenastce przez Moratę. Rozegrają tym samym zarówno pierwsze, jak i ostatnie spotkanie turnieju. Kto będzie ich rywalem w wielkim finale? Tego dowiemy się jutro.

Sobota, 03.07:

Wyniki

• Dania - Czechy 2:1 (Thomas Delaney, Kasper Dolberg; Patrick Schick)
  • Anglia - Ukraina 4:0 (Harry Kane x2, Harry Maguire, Jordan Henderson)

Znamy już wszystkich półfinalistów Mistrzostw Europy. W meczu drużyn, będących sporą niespodzianką, Dania wygrała 2:1 z Czechami. Skandynawowie kontynuują swoją piękną przygodę i zameldowali się w gronie czterech najlepszych drużyn kontynentu. Ich kolejnym rywalem będą Anglicy Czesi kończą udział na 1/4 finału, co i tak jest dobrym osiągnięciem.

Rywali wypunktowali także Anglicy. Wyspiarze rozgromili Ukraińców aż 4:0, czym potwierdzili, że są bardzo dobrze przygotowani do występu na Euro. Czy uda im się zameldować w finale? Na drodze stoją Duńczycy.

W półfinałach wystąpią drużyny, które najmniej podróżowały przez całe mistrzostwa. Jak zauważają eksperci mogło to być jednym z kluczowych czynników, który sprzyjał im w dotarciu do tej fazy rozgrywek.

Piątek, 02.07:

Wyniki:

• Szwajcaria - Hiszpania 1:1 - karne 1:3 (Denis Zakaria - sam., Xherdan Shaqiri)
  • Belgia - Włochy 1:2 (Romelu Lukaku; Federico Chiesa, Nicolo Barella)

Pora na ćwierćfinały Euro! W pierwszym spotkaniu sensacyjni Szwajcarzy grali z Hiszpanią. Podopieczni Luisa Enrique prowadzili po samobójczej bramce Denisa Zakarii, ale ambitni Helweci nie dali za wygraną. Wyrównali po golu Xherdana Shaqiriego. Od 77 minuty grali w "10", co nie przeszkodziło im w doprowadzeniu do serii rzutów karnych. W niej z dużo lepszej strony pokazali się jednak Hiszpanie i to oni zostali pierwszym półfinalistą mistrzostw.

W drugim spotkaniu Belgowie podejmowali Włochów. Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego kolejny raz zadziwiali swoją świętną formą. Wszystkie gole padały w pierwszej połowie. Przy stanie 0:2 Belgia, za sprawą Lukaku zdobyła bramkę kontaktową. Na więcej nie było ich jednak stać. Italia zameldowała się w półfinale!

Wtorek, 29.06:

Mecze:

• Anglia - Niemcy 2.:0 (Raheem Sterling, Harry Kane)
  • Szwecja - Ukraina 1:2 - po dogrywce (Emil Forsberg; Oleksander Zinczenko, Artem Dowbyk)

Dzisiaj poznaliśmy ostatnich ćwierćfinalistów Euro 2020. W kolejnym hitowym meczu Anglicy podejmowali Niemców. Spotkanie odbywało się  na Wembley. Nasi sąsiedzi w fazie grupowej nie zachwycili, remisując m.in z Węgrami. Teraz czekało ich znacznie trudniejsze zadanie. Anglicy zagrali skutecznie i to oni triumfowali w hicie. Bramki zdobyli Raheem Sterling i Harry Kane.

O 21 Szwedzi podejmowali natomiast Ukraińców. W fazie grupowej zdecydowanie lepiej prezentowali się Skandynawowie, jednak Ukraińcy wysoko postawili im poprzeczkę. Pojedynek rozgrywany był w Glasgow. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Podopieczni Andrija Szewczenko zapewnili sobie wygraną w ostatniej minucie dogrywki i zameldowali się w ćwierćfinale. Tam czeka ich mecz z Anglią.

Poniedziałek, 28.06:

Wyniki:

• Chorwacja - Hiszpania 3:5 - po dogrywce (bramki: Pedri - samobójcza, Mislav Orsic, Mario Pasalic; Pablo Sarabia, Cesar Azpilicueta, Ferran Torres, Alvaro Morata, Mikel Oyarzabal)
  • Francja - Szwajcaria 3:3 (karne: 4:5) (bramki: Karim Benzema x2, Paul Pogba; Haris Seferovic x2, Mario Gavranovic)

W trzecim dniu 1/8 finału, do gry wkroczyli mistrzowie świata. Rywalem Francuzów byla Szwajcaria, która w fazie grupowej zdobyła 4 punkty i awansowała z trzeciego miejsca. Faworytem byli oczywiście "trójkolorowi". Mecz rozgrywany będzie w Bukareszcie i miał nieprawdopodobny przebieg. Podopiczni Didiera Deschampsa wygrywali już 3-1, ale waleczni Szwajcarzy doprowadzili do remisu.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i po raz pierwszy na EURO 2020 mieliśmy serię rzutów karnych. W niej spudłował Kylian Mbappe i sensacja stała się faktem. Francja została wyeliminowana!

O 18 nasi grupowi rywale - Hiszpanie, zmierzyli się z Chorwatami. Piłkarze z półwyspu Iberyjskiego, mimo że wysoko pokonali Słowaków, jak dotąd nie zachwycali. Chorwaci natomiast mieli już na koncie zwycięstwa ze Szkocją i remis z Czechami. Spotkanie odbywało się w Kopenhadze. Hiszpanie wygrywali 3:1, ale ich rywale doprowadzili do wyrównania. W dogrywce podopieczni Luisa Enrique "dołożyli" jeszcze dwa gole i awansowali do ćwierćfinału.

Reprezentanci Polski po nieudanym występie na Euro zakończyli już zgrupowanie. Nie dla wszystkich jest to jednak czas rozpoczęcia urlopów. Niektórzy od razu zaczęli rozgrywki ligowe...