Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
07/08/2020 - 10:20

Dzieje się w Sandecji! Zmian kadrowych ciąg dalszy

Do bardzo wielu zmian dochodzi w ostatnim czasie w piłkarskim zespole Sandecji. Wczoraj poznaliśmy kolejnych zawodników, którzy zdecydowali się przedłużyć kontrakty oraz tych którzy odchodzą z klubu.

Bartłomiej Dudzic 

Jak dotąd kontrakty z Sandecją przedłużyli Bartłomiej Kasprzak, Dawid Szufryn, Maciej Małkowski oraz Adrian Basta. Wczoraj nową umowę podpisał również najlepszy strzelec drużyny w poprzednim sezonie - 34-letni Michal Piter-Bućko. Dla Słowaka będzie to już piąty sezon w barwach klubu z Nowego Sącza. Jak do tej pory obrońca rozegrał w nim 134 spotkania, strzelając 20 bramek.

Poznaliśmy także piłkarzy, którzy w nowym sezonie nie założą już koszulki w Biało-czarne pasy. Do Mateusza Klichowicza, który postanowił przenieść się do Chojniczanki Chojnice, dołączyło czterech kolejnych zawodników.

Zobacz także: Sandecja poznała terminarz rozgrywek. Kolejni zawodnicy z nowymi kontraktami

Jak poinformował na Twitterze wiceprezes Sandecji ds. sportowych – Arkadiusz Aleksander, po sześciu latach z klubu odchodzi Bartłomiej Dudzic. Piłkarz ten rozegrał w poprzednim sezonie 12. spotkań, nie potrafił jednak wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie „Biało-czarnych”.

Dużą stratą jest bez wątpienia odejście Daniela Bielicy, który po rocznym wypożyczeniu wraca do Górnika Zabrze. Golkiper był w poprzednim sezonie podstawowym zawodnikiem Sandecji, bardzo wiele razy swoją dobrą postawą ratując zespół przed utratą bramki.

Zobacz także: Piotr Mandrysz nowym trenerem Sandecji. Dawid Szufryn z nowym kontraktem

Wypożyczenie zakończył też Radosław Kanach, który z kolei wraca do Cracovii. W zakończonych niedawno rozgrywkach rozegrał 32 mecze i zdobył 2 bramki.

Do IV-ligowego Lubania Maniowy, przeniósł się Michał Szeliga. Wychowanek Sandecji, rozegrał dla niej łącznie 13 spotkań, zdobywając jedną bramkę. W poprzednim sezonie nie pojawił się jednak w ogóle nie pierwszoligowych boiskach.

Nieznana jest jeszcze przyszłość Adriana Danka, Marcina Flisa, Tadeusza Sochy, Dominika Kuna, Miłosza Kałahura, Grzegorza Barana, Szymona Kuźmy oraz Szymona Tokarza, którym również kończą się umowy. Kolejne decyzje poznamy zapewne w najbliższym czasie.

MP, fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe