Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
01/09/2022 - 11:10

Dogrywka zdecydowała o losie Sandecji. Gola zdobyli nawet z połowy boiska

Pierwsza runda Pucharu Polski za nami. Piłkarze Sandecji mierzyli się na wyjeździe z drugoligowym Górnikiem Polkowice. Spotkanie dostarczyło wielu emocji i rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce. Ostatecznie, to właśnie „Biało-czarni” awansowali do kolejnej rundy.

Słaby start sezonu Sandecji

W lidze piłkarzom Sandecji idzie na początku sezonu bardzo słabo. Po 8 kolejkach, z dorobkiem 6 punktów, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Ostatni okres nie był dla „Biało-czarnych” najlepszy. Okazją do poprawy humorów mógł być mecz Pucharu Polski z Górnikiem Polkowice. Dostarczył wielu emocji

Z Górnikiem Polkowice wygrali po dogrywce

O wygraną w starciu z drugoligowcem nie było jednak łatwo. Sandecja wystąpiła w nieco zmienionym składzie w stosunku do ostatnich spotkań, ale od początku starała się narzucić swój styl gry. Mimo kilku okazji, bramki jednak nie padły. Zmieniło się to w 30 minucie, kiedy Jakub Wróbel dobił futbolówkę do bramki.

Także w drugiej części gry na boisku przeważali sądeczanie. Szczęścia z dystansu próbował m.in. Giorgi Merebashvili, ale była to próba nieskuteczna. Miejscowo wyrównali w 84 minucie, gdy dobrze przymierzył Abdallah Hafez. To oznaczało, że czeka nas dogrywka.

W dodatkowych 30 minutach swój kunszt pokazał Merebashvili. Najpierw w 105 minucie uderzył po krótkim rogu wyprowadzając Sandecję na prowadzenie, a następnie trafił z połowy boiska zaskakując golkipera gospodarzy. Tym samym sądeczanie wygrali 3:1 i zameldowali się w kolejnej rundzie. Lososwanie 1/16 finału odbędzie się w piątek o godzinie 12. Mecze zostaną rozegrane 19 października. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)