Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
10/09/2020 - 10:25

Do młodzieżowej piłki nożnej przyjdzie dobra zmiana?

Regionalna Liga Południe - to nazwa nowych rozgrywek, w których uczestniczyć będą już wkrótce juniorzy starsi, juniorzy młodsi, trampkarze i młodzicy.

Na specjalnym spotkaniu, zwołanym z inicjatywy prezesów Podokręgu Piłki Nożnej: Nowy Sącz (prezes Robert Koral), Nowy Targ (prezes Jan Kowalczyk), Limanowa (prezes Stanisław Strug) i Gorlice (prezes Zbigniew Augustyn), ustalono, że od rundy wiosennej sezonu 2020/21 powstaną nowe ligi młodzieżowe. Będą one wspólne dla wszystkich wymienionych podokręgów. Rywalizować będą w nich juniorzy młodsi, trampkarze i młodzicy. Nazwa rozgrywek, jaką przyjęto to - „Regionalna Liga Południe”.

Zobacz także: Sądecka młodzież piłkarska w czołówce tabeli w swoich kategoriach wiekowych

Za jej prowadzenie będą odpowiadały rotacyjnie kolejne Podokręgi. W sezonie 2021/22, przystąpią do niej również juniorzy starsi  Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce awansuje do małopolskiej ligi juniorów starszych. W przypadku młodszych grup, uzyskają one awans do małopolskich II lig. Wkrótce poznamy również regulamin rozgrywek. (MP), fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)