Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
14/09/2023 - 14:45

Dawid Janczyk kolejny raz zniknął! Pytań o zawodnika z Nowego Sącza nie brakuje

Co się obecnie dzieje z Dawidem Janczykiem? Zawodnik z Nowego Sącza, który w przeszłości był uznawany za jeden z największych polskich talentów piłkarskich, znowu zniknął. Kibice jego obecnego klubu - GKS-u Cement Raciborowice zastanawiają się czemu nie pojawia się na boisku. Niedawno klub na Facebooku odniósł się do sprawy.

Dawid Janczyk w GKS Cement Raciborowice

Historię Dawida Janczyka znają chyba wszyscy kibice piłkarscy w Polsce. Pochodzący z Nowego Sącza zawodnik w przeszłości uchodził za jeden z największych talentów w naszym kraju. W młodym wieku przechodził najpierw z Sandecji do Legii Warszawa, a następnie, w 2007 roku, za ponad 4 miliony euro, do CSKA Moskwa. Był to ówczesny rekord Ekstraklasy.

Niestety, późniejsze problemy alkoholowe sprawiły, że jego kariera nie potoczyła się tak, jak mogłoby się początkowo wydawać. Zawodnik występował w klubach z coraz niższych lig, bardzo często je zmieniając.

W lutym 2023 Janczyk dołączył do GKS-u Cement Raciborowice, który występuje w jeleniogórskiej A-klasie (w poprzednim sezonie zajął 2. miejsce w tabeli). W trwających rozgrywkach zespół radzi sobie znakomicie. Po 5 meczach ma na koncie komplet punktów.

Niestety, z Raciborowic zaczynają napływać kolejne niezbyt optymistyczne głosy dotyczące piłkarza. Od początku sezonu na boisku nie pojawiał się zbyt często. O sprawę zaczęli dopytywać kibice na oficjalnej stronie drużyny na Facebooku. Co prawda, 28 sierpnia mieliśmy post, że Janczyk wrócił do grania, ale bardzo szybko ukazała się kolejna niepokojąca informacja.

8 września jeden z kibiców zapytał dlaczego Dawida Janczyka nie ma w składzie. - Proszę zapytać Dawida Janczyka. Zawodnik od kilku dni nie pojawia się na treningach, co eliminuje go z gry w pierwszym składzie GKS-u Cement Raciborowice - przytacza klub w odpowiedzi.

Nie brakuje domysłów, że piłkarz ponownie zmaga się z problemami alkoholowymi. Czy w najbliższych tygodniach wróci do treningów i meczów? Niebawem się przekonamy. 

Obecne życie Dawida Janczyka

Przypomnijmy, że w lutym Janczyk opowiedział w wywiadzie dla TVP Sport jak wygląda jego życie. Twierdził, że kocha piłkę nożną i nie wyobraża sobie życia bez niej. - Pomaga mi w utrzymaniu wszystkiego, abstynencji oraz funkcjonowaniu w codziennym życiu. Pracuję teraz w firmie transportowej MP Trans, gdzie właścicielem jest prezes Pitera. Trenujemy trzy razy w tygodniu, co jak na A klasę jest bardzo dobrym wynikiem. Codziennie chodzę na siłownię i regularnie podtrzymuję swoją formę – mówił wówczas dla TVP Sport.

Z kolei w maju, w wypowiedzi dla “Faktu” przyznał, że alkoholu nie pije od listopada poprzedniego roku. - Czuję się tak, jakbym wyszedł z bardzo ciemnego tunelu. Ostatnie cztery lata to był koszmar, horror. Teraz doceniam małe rzeczy. Jak choćby to, że rano wstaję bez kaca. Pracuję razem z kolegą, z którym mieszkam, Brazylijczykiem Pedro Enrique. Dbamy o kosmetykę murawy, zajmujemy się opieką nad stadionem – opowiadał w wywiadzie dla „Faktu”.

Kolejny mecz ligowy GKS Raciborowice rozegra 16 września o godzinie 16:30 z Victorią Ruszów. Runda jesienna w jeleniogórskiej A-klasie zakończy się 19 listopada. ([email protected], fot.: JB/ zdjęcie ilustracyjne, screen Facebook)Dziękujemy za przesłanie błędu