Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
10/10/2021 - 19:45

Czwarta ligowa porażka Sandecji. Miedź Legnica była za mocna

Piłkarze Sandecji przegrali wyjazdowe spotkanie z Miedzią Legnicą 1:3. Jedyną bramkę dla „Biało-czarnych” zdobył z rzutu karnego Michał Walski. Porażka oznacza, że podopieczni Dariusza Dudka spadli na 6. Miejsce w tabeli.

Od początku sezonu piłkarze Sandecji spisują się bardzo dobrze. Po 10. Kolejkach zajmowali 4. miejsce w tabeli. Niestety, w wyjazdowym spotkaniu z Miedzą Legnica, „Biało-czarni” odnieśli czwartą ligową porażkę.

Od początku spotkania miejscowi dominowali na boisku. Dobrej sytuacji nie wykorzystał Patryk Makuch oraz Nemanja Mijuskovic, którego w sytuacji „jeden na jeden” zatrzymał Dawid Pietrzkiewicz.

Bramka padła jednak dopiero w 31 minucie. Do piłki dogranej z lewej strony boiska dopadła Makuch i skierował ją do bramki. Przed przerwą nie oglądaliśmy już goli, choć odpowiedzieć próbował Jakub Zych (strzał minął światło bramki).

W 54 minucie było już 2-0. Makuch minął Pietrzkiewicza i skierował piłkę do bramki. „Biało-czarni” zdobyli gola kontaktowego w 60 minucie (rzut karny wyjkorzystał Michał Walski). Sądeczanie próbowali wyrównać jednak Miedź skutecznie się broniła. W doliczonym czasie gry „wapno” wykorzystał Mijusković i ustalił wynik spotkania.

Kolejne spotkanie czeka nas już w środę. Sandecja podejmie w nim Skrę Częstochowa. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)