Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
10/08/2022 - 10:10

Ciąg remisów zakończony. Sandecja przegrała, rywale odbili się od dna

Sandecja nie jest już w tym sezonie niepokonana. W piątej kolejce podopieczni trenera Dariusza Dudka ulegli na wyjeździe Odrze Opole 2:4. Bramki zdobyli Kamil Słaby i Michał Walski. Sądeczanie cały czas czekają na pierwszą wygraną...

Nieczęsto zdarza się, by drużyna remisowała cztery pierwsze spotkania w lidze. Tej sztuki dokonali jednak piłkarze Sandecji. Passa zakończyła się w piątej kolejce, w której mierzyli się na wyjeździe z Odrą Opole. Wygrywając z „Biało-czarnymi” drużyna trenera Piotra Plewni zainkasowała pierwsze trzy punkty.

To sądeczanie wyszli jednak na prowadzenie jako pierwsi. W 20 minucie Łukasz Kosakiewicz wrzucił piłkę z rzutu rożnego, a gola zdobył Kamil Słaby. Radość nie trwała długo. Gospodarze wyrównali 11 minut później z rzutu karnego, podyktowanego po analizie VAR. Pewnym egzekutorem okazał się Rafał Niziołek. W 41 minucie drugą bramkę dla Odry zdobył Bartosz Guzdek.

Po zmianie stron opolanie poszli za ciosem, choć gole padały dopiero w ostatnim kwadransie gry. Najpierw w 82 minucie Szymon Łapiński dobrym strzałem pokonał Dawida Pietrzkiewicza, a cztery minuty później Jakub Szrek wykorzystał sytuację „sam na sam” z golkiperem. Sandecja stać było na tylko jedno trafienie Michała Walskiego.

Kibice „Biało-czarnych” cały czas muszą czekać na pierwszą wygraną swoich piłkarzy. Okazja ku temu będzie już w piątek, kiedy zmierzą się w Katowicach z tamtejszym GKS-em. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)