Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
15/05/2023 - 10:55

Amatorscy piłkarze zakończyli prawdziwy maraton. Zaglądamy na lokalne stadiony

Ostatnie tygodnie były dla wielu drużyn w naszym regionie prawdziwym maratonem. W ciągu dwóch tygodni amatorscy piłkarze rozegrali sześć kolejek. Zakończenie mieliśmy w ubiegły weekend. Sprawdzamy, kto poradził sobie najlepiej. Czas na Sądecki Przegląd Boisk.

IV liga małopolska – wyniki

Świetną passę kontynuuje Glinik Gorlice. W sobotę wygrał czwarty raz z rzędu (wliczając w to walkower za mecz ze Słomniczanką). Tym razem na pokonanym polu zostawił Unię Oświęcim, dzięki czemu wskoczył na 8. pozycję w tabeli.

Coraz niżej spada Poprad Muszyna. Jego pogromcą okazał się lider rozgrywek – Wiślanie Jaśkowice, którzy zwyciężyli 3-1. Gracze z Muszyny zajmują aktualnie 7. lokatę. Ścisk w tabeli jest jednak bardzo duży. Różnica między czwartymi Jawiszowicami, a jedenastą Wolanią to tylko 5 punktów.

Z zespołem z Woli Rzędzińskiej punktami podzieliła się Limanovia. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Łatwe 3 punkty, dzięki walkowerowi za Słomniczankę, zgarnęła Barciczanka. Podopieczni trenera Mateusza Dwojaka wskoczyli na 5. miejsce.

V liga małopolska wschód – wyniki

Zacięta walka o awans trwa w V lidze. W meczu na szczycie Sokół Słopnice zremisował 1:1 z BKS Bochnią. Jedynego gola dla zespołu z powiatu limanowskiego zdobył w 95 minucie Szymon Goliński. Sokół jest cały czas na drugim miejscu. Nad trzecią GKS Drwinią ma 3 punkty przewagi.

Czwartą lokatę, mając cztery „oczka” mniej od słopniczan, zajmuje Kolejarz Stróże. W sobotę zremisował 1:1 z Tarnovią. Bramkę zdobył Michał Sarkowicz. W starciu z Drwinią poległ natomiast Dunajec. Porażka 0:3 sprawiła, że zawodnicy z Nowego Sącza spadli na 9. lokatę.

O Klasie Okręgowej, A-klasie oraz B-klasie przeczytasz na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu