Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
13/01/2024 - 14:10

Od IV ligi do B-klasy. Prezes Paweł Cieślicki analizuje sytuację w niższych ligach [WIDEO]

Amatorskie drużyny piłkarskie powoli wybudzają się już z zimowego snu. Przez ostatnie pół roku działo się bardzo dużo. Sytuację w każdej z lig przeanalizował prezes sądeckiego podokręgu MZPN - Paweł Cieślicki. Runda wiosenna zapowiada się niezwykle ciekawie!

Jak podsumowałby Pan rundę jesienną w niższych ligach sądeckich?

Myślę, że nie było jakiś większych problemów z rozgrywkami - mówi Paweł Cieślicki. Warunki raczej pozwalały na granie. Z tego, co pamiętam, to zagrożona była tylko jedna kolejka. Reszta odbywała się zgodnie z terminarzami. Obsługa sędziowska też dopisywała. Mamy drużyny z podokręgu nowosądeckiego w IV lidze, V lidze, Klasie Okręgowej oraz mocną A-klasę i B-klasę. W każdym sezonie przybywa też drużyn młodzieżowych.

Pierwszą część rozmowy, która poświęcona była sytuacji w Sandecji zobaczysz TUTAJ

W IV lidze drużyny z naszego powiatu, a więc Poprad Muszyna i Barciczanka są w dolnej połówce tabeli. Jak Pan ocenia te wyniki?

Jesteśmy zawiedzeni. Z Barciczanki odeszli przed sezonem trener Mateusz Dwojak i napastnik Maciej Korzym. Przyczyną słabszej postawy była też gra bramkarzy, zespół tracił mnóstwo bramek. Gra była dobra, a jako przykład podam mecz z rezerwami Wisły Kraków, w którym do przerwy wygrywaliśmy. Poprad również zawsze był w czołówce tabeli więc też nie można być zadowolonym z jego postawy. Liczyłem, że ta drużyna będzie wyżej i mam nadzieję, że na wiosnę się poprawi.

W V lidze z kolei możemy chyba mówić o niespodziance. Na czele tabeli mamy beniaminka - Podhalanina Biecz. Drugie miejsce zajmuje sądecki Dunajec. To również wynik znakomity.

Przede wszystkim gratuluję trenerowi Łukaszowi Biernackiemu świetnych rezultatów i życzę oczywiście awansu. Jako prezesowi podokręgu zależy mi, aby nasze kluby były w jak najwyższych klasach rozgrywkowych. Biecz natomiast dla mnie nie jest niespodzianką. Ściągnęli kilku zawodników z zagranicy, zrobili dobry skład i znakomicie sobie radzą. Zaskoczeniem jest dla mnie niska pozycja Zakliczyna i Okocimskiego Brzesko.

Cała rozmowa z prezesem Pawłem Cieślickim, w której podsumowuje również rozgrywki Klasy Okręgowej, A-klasy, B-klasy oraz drużyn młodzieżowych, znajduje się w materiale filmowym. (Rozmawiał: Mateusz Pogwizd, [email protected], wideo: GN)Dziękujemy za przesłanie błędu