28/09/2020 - 13:35

Triumf sądeckich koszykarek! Pokonały rywalki z Rzeszowa

Koszykarki UKS Żak Nowy Sącz wygrały w pierwszym meczu sezonu II ligi kobiet z MLKS MOS Rzeszów 54:50. Zwycięstwo jest dla miłą niespodzianką – mówi trener Tomasz Obrzut.

To było dobre spotkanie w wykonaniu sądeckich koszykarek, mimo że przed jego rozpoczęciem więcej szans na zwycięstwo dawano ekipie z Rzeszowa. Na niespodziankę zanosiło się już do przerwy, bowiem zawodniczki UKS Żak prowadziły 27:24. Wynik do końca spotkania był „stykowy”, co oznaczało, że szansę na wygraną zachowywały obie drużyny. Ostatecznie to jednak sądeczanki dzięki dobrej końcówce okazały się lepsze.

-Był to nasz pierwszy mecz po ponad półrocznej przerwie spowodowanej pandemią. Do sezonu przygotowywaliśmy się już od połowy sierpnia. Zwycięstwo jest dla nas miłą niespodzianką, bo jesteśmy jednym z młodszych i najniższych zespołów w lidze. Udało nam się wygrać z drużyną starszą i silniejszą fizycznie. Bardzo dobrze weszliśmy w mecz, zdecydowanie wygraliśmy pierwszą kwartę i doprowadziliśmy to prowadzenie do końca, mimo że zawodniczki z Rzeszowa nas goniły. Jestem zadowolony z postawy drużyny, przed wszystkim w obronie, bo graliśmy wysoko i agresywnie. W wygranej pomogły też celne rzuty z dystansu – mówi Tomasz Obrzut, trener sądeckich koszykarek.

Udany początek sezonu, może wskazywać na to, że drużyna jest dobrze przygotowana. Rozgrywki seniorskie nie są jednak klubowym priorytetem.

-Gramy głównie juniorkami i sezon traktujemy jako ogranie ich przed właściwymi rozgrywkami juniorskimi, które zaczną się prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia. Nie celujemy w konkretne miejsca, ma to być przetarcie przed ligą juniorską – dodaje Tomasz Obrzut. (MP), fot.: Zdjęcie Ilustracyjne/Archiwum sadeczanin.info

UKS Żak Nowy Sącz - MLKS-MOS Rzeszów 54:50 (19:6,8:18,14:16,13:10)

Skład UKS Żak: Leśnicka Aneta, Tokarczyk Klaudia, Sommer Martyna, Szkarłat Katarzyna, Nowak Katarzyna, Oracz Martyna, Smoleń Marianna, Pomietło Justyna, Baczyńska Julia.