Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
21/01/2019 - 10:25

Zuzanna Nowak, sądecka pływaczka kroczy śladami swojej idolki Otylii Jędrzejczak

Jej niedoścignionym wzorem jest Otylia Jędrzejczak, wspaniała polska pływaczka, mistrzyni olimpijska, dwukrotna mistrzyni świata i pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie. W jej ślady zmierza młoda sądeczanka 17-letnia Zuzanna Nowak.

Pływanie młodej sądeczance wypełnia większość jej życia. Tej pasji poświęca każdą wolną chwilę. W sezonie 2017/2018 Zuzanna dostała się do składu kadry narodowej Polskiego Związku Pływackiego.

Zuzanna Nowak pływa od szóstego roku życia, w tym wyczynowo – cztery lata. Najpierw trenowała w Sądeckim Towarzystwie Pływackim (od 2008 roku) pod okiem Jacka Michałowskiego.

Ciężka  praca, jaką wykonał z nią trener, wpłynęła na jej sukcesy. Aby dalej rozwijać swoją pasję pływacką Zuzanna musiała jednak opuścić Nowy Sącz. Wyjechała do Oświęcimia i tam trenuje teraz w klubie pływackim Unia Oświęcim pod okiem trenerki Jadwigi Zielińskiej -Starzec. Jest to jeden z najlepszych klubów pływackich w Polsce. A Nowy Sącz wciąż nie ma krytego, pięćdziesięciometrowego basenu.

Pod koniec ubiegłego roku Zuzanna wzięła udział w Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu juniorów 16 lat, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. Na tych zawodach Zuzanna wywalczyła;

  • 3 miejsce w Polsce w konkurencji 200m. stylem motylkowym z czasem 2:18.71 sek.
  • 3 miejsce w konkurencji 100m. stylem motylkowym z czasem 1:03.28 sek.
  • 8 miejsce w konkurencji  50m. stylem motylkowym z czasem 29.14 sek.
  • 7 miejsce w konkurencji 400m. stylem zmiennym z czasem 5:03.37 sek.

Zuzanna najbardziej preferuje styl motylkowy. Taki jej najbardziej odpowiada. Warto zaznaczyć, że jest to też ulubiony styl naszej mistrzyni olimpijskiej Otylii Jędrzejczak. W tym stylu zapisała ona złotą kartę w historii polskiego sportu

Zuzanna nie odpuszcza. Ciężko trenuje i marzy, aby zdobyć Mistrzostwo Polski i powrócić do kadry Polski.

[email protected], fot. arch. Rodzinne.

Zuzanna Nowak, sądecka pływaczka

Zuzanna Nowak, sądecka pływaczka
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach