Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
30/10/2014 - 08:59

Znakomity start siatkarzy SKPS Dunajec Nowy Sącz

Bardzo dobrze rozpoczęli nowy sezon kadeci SKPS Dunajec Nowy Sącz wygrywając swoje pierwsze trzy mecze i tracąc w nich tylko jednego seta.
Mecze sparingowe rozpoczęli również seniorzy szykujący się do swojego debiutu w czwartej lidze.

W pierwszym spotkaniu sezonu kadeci SKPS Dunajec rozbili drużynę Sokoła Tarnów 3-0. Sądeczanie od początku spotkania narzucili tarnowianom swój styl gry. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, w której prym wiódł Michał Cichy. Świetnie funkcjonowała również obrona oraz wyprowadzanie kontr.

- Ten mecz jest bardzo dobrym prognostykiem przed nadchodzącym sezonem – podsumował kapitan drużyny kadetów Bartosz Ciuła.

SKPS Dunajec Nowy Sącz - Sokół Tarnów 3-0 (25:5, 25:9, 25:11)

SKPS Dunajec: Zaręba, Cichy, Dylowicz, Ciuła, Grzegorzek, Wasilewski, Luberda (L) oraz Wolak, Góra, Trybuch, Magiera, Chmielowski.

W drugim meczu sezonu zawodnicy Dunajca pokonali Gryf Brzesko 3-1. Dwa pierwsze sety spotkania dostarczyły licznie przybyłym kibicom nie lada emocji. Drużyna z Brzeska (siódmy zespół Mistrzostw Polski młodzików w sezonie 2013/2014) imponowała wieloma wyblokami i świetna obroną, po których wyprowadzała skuteczne kontry. Sądeczanie grali nerwowo popełniając niewymuszane błędy. Po dramatycznych końcówkach na tablicy wyników widniał wynik 1-1. Od trzeciego seta nasi zawodnicy uspokoili grę. Bardzo dobrze w polu zagrywki prezentował się Kamil Zaręba. Ataki kończyli Bartek Ciuła, Michał Cichy, Tomek Wasilewski i Kamil Zaręba. Świetną zmianę dał Miłosz Magiera imponujący wieloma blokami. Sądeccy kadeci pewnie wygrali dwa kolejne sety zwyciężając w całym meczu 3-1.

SKPS Dunajec Nowy Sącz - Gryf Brzesko 3-1 (27:25, 31:33, 25:16, 25:14)
Skład SKPS Dunajec: Zaręba, Cichy, Dylowicz, Ciuła, Grzegorzek, Wasilewski, Luberda (L) oraz Wolak, Potoniec, Trybuch, Magiera, Chmielowski.

W trzecim spotkaniu młodzi siatkarze Dunajca pokonali w Grybowie miejscową drużynę Iskier 3-0. Dunajec do tego spotkania przystąpił bez kontuzjowanych Kamila Zaręby i Miłosza Magiery ale nie przeszkodziło to w odniesieniu zwycięstwa w trzech krótkich setach z niżej notowanym rywalem. Sądeczanie prezentowali się lepiej od przeciwnika w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

SKPS Dunajec Nowy Sącz - Iskry Grybów 3-0 (25:15 25:11 25:9)
Skład SKPS Dunajec: Ciuła, Wasilewski, Trybuch, Grzegorzek, Wolak, Cichy, Potoniec (L), oraz Chmielowski, Góra, Dylowicz, Luberda

Cykl spotkań sparingowych rozpoczęli również seniorzy Sadeckiego Klubu Piłki Siatkowej Dunajec, którzy wygrali turniej o Puchar Prezesa GSKS Laskowa.

- Sparingi pozwalają na zgranie się całkiem nowo zbudowanej drużyny. Pracujemy na treningach bardzo ciężko, a w czasie test-meczów staramy się realizować taktykę nakreśloną przez trenera. Cieszy fakt, że nasza gra z seta na set wygląda coraz lepiej. Jestem optymistycznie nastawiony do wyników w nadchodzącym sezonie – powiedział kapitan drużyny seniorów Krystian Kowalik.

Skład drużyny seniorów podczas turnieju w Laskowej: Ciuła R, Szabla, Fijas, Kowalik, Salamon, Ciuła B., Zabrzewski (L) oraz Bodziony, Gruca

Już w najbliższą niedzielę 2.11.2014 o godzinie 9 na hali MOSIR przy ulicy na Rurach, drużynę kadetów oraz zespół seniorów będzie można zobaczyć w Turnieju o Puchar ufundowany przez Firmę MIKA.