Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
24/06/2015 - 08:50

UKS Staszkówka Jelna w krajowej czołówce! [Zdjęcia]

W dniach 19-21 czerwca w Warszawie odbył się finał klubowych mistrzostw Polski młodziczek U-13. W turnieju wystąpiło osiem najlepszych drużyn klubowych w kraju. Wśród najlepszych zaprezentował się również zespół z naszego regionu - UKS 3 Staszkówka Jelna, który po bardzo ambitnej postawie zajął ostatecznie wysokie piąte miejsce.
Drużyna ze Staszkówki zasłużyła na ogromne słowa pochwały za ambicję, zaangażowanie oraz wolę walki. Dziewczęta z UKS 3 wygrały aż trzy mecze i przy nieco innym układzie tabeli mogły pokusić się nawet o brązowy medal!

Formuła turnieju „każdy z każdym” okazała się sprawiedliwa, eliminując przypadkowe rozstrzygnięcia, wypaczające czasem prawdziwy obraz sytuacji na boisku. Dowodem na to był ostatni dzień turnieju, gdzie jeszcze wiele mogło się zdarzyć, nawet w obrębie od I do VI miejsca. Przyczynił się do tego także dobry i wyrównany poziom uczestniczących w turnieju drużyn, co zgodnie podkreślali wszyscy po zakończeniu imprezy, a potwierdziła wizytująca selekcjonerka Anna Gawrońska. Do jej notesu trafiło nazwisko Pauliny Tomasiak, piłkarki UKS 3 Staszkówka Jelna, która została wybrana najlepszą zawodniczka turnieju.

8. OKS Stomil Olsztyn - 5 pkt 7:10

Z kronikarskiego punktu widzenia, warto odnotować, że najwięcej bramek zdobyła Amelia Bińkowska z UKS Olimpia Szczecin, najlepszą bramkarką turnieju została Marta Kaźmierczak z UKS Bielawianka, a najlepszą zawodniczką uznano Paulinę Tomasiak z UKS 3 Staszkówka Jelna.