Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
04/09/2019 - 14:00

Tysiąc biegaczy opanuje Rytro! Będą utrudnienia w ruchu. Kiedy i gdzie?

Już 7 września, czyli w najbliższą sobotę Rytro opanują uczestnicy 10. Tauron Festiwalu Biegowego organizowanego przez Fundację Instytut Nauk Wschodnich i Fundację "Festiwal Biegowy". A my już dziś uprzedzamy kierowców, bo będą wprowadzone ograniczenia w ruchu. Gdzie i kiedy?

Od godz. 04.30 do ok. 08.00 zawodnicy biegu na 117 i 100 kilometrów będą przebiegali przez most na rzece Poprad i biegli dalej wzdłuż drogi krajowej DK nr 87 (prawą stroną- poboczem) aż do skrzyżowania z drogą powiatową Rytro – Roztoka Ryterska (nr drogi 1532) w kierunku hotelu „Perła  Południa”, dalej będą przebiegali przez DK nr 87 i przejazd kolejowy.

I teraz najważniejsze - na czas tego przebiegu ruch drogowy będzie obustronnie zamykany na kilka-kilkanaście sekund przez Straż Graniczną/Policję. Dalej zawodnicy znów pobiegną na odcinku około 2 kilometrów drogą powiatową Rytro – Roztoka Ryterska na ok. 2 km. (prawą stroną drogi) aż do

Zobacz też: Rytro: 49-metrowy maszt stanie koło wiatraka i zniszczy krajobraz gminy?

Start grupy około 100 biegaczy zaplanowano na godz. 04. z boiska sportowego obok „Perły Południa. Sportowcy podążą wspomnianą już powiatówką w kierunku Przehyby a dalej ruszą na szlak turystyczny.

Teraz szczegóły biegu na 64 kilometry. Start o godzinie 06.30 z boiska sportowego obok „Perły Południa”. W biegu weźmie udział grupa ok. 900 osób, które skierują się na tę samą powiatówkę jak wyżej, czyli Rytro – Roztoka Ryterska i pobiegną w stronę Przehyby.

Organizatorzy proszą kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na odcinku DP nr 1532 od OW „PERŁA POŁUDNIA” do Oś. WILKÓWKA i drogi na Roztokę Ryterską – biegacze będą do godz. 11.00

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu