Turniej Streetball - Sport Przeciw Przemocy. 60 – lecie Technikum Samochodowego
To już 60 lat, gdy pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w sądeckim Technikum Samochodowym.
Aby uczcić ten jubileusz w ostatni piątek na sądeckim rynku odbył się już po raz XVIII, turniej ulicznej koszykówki, w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, pod hasłem „Sport Przeciw Przemocy”.
- Turniej streetball’a jest inauguracją roku jubileuszowego, w którym czeka nas szereg imprez związanych ze świętem szkoły - poinformował Paweł Kożuch, jeden z organizatorów tego wydarzenia.
Nowością podczas trwania turnieju był przejazd i prezentacja aut po tuningu uczniów „Samochodówki”, a także pokaz zajęć ruchowych prowadzonych przez instruktorów Fitness-Station. Na starcie rywalizacji stanęło 16 drużyn (6 szkół gimnazjalnych i 10 ponadgimnazjalnych). Pierwsze mecze odbyły się na płycie rynku, jednak niesprzyjająca aura „przegoniła” uczestników do sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samochodowych, gdzie dokończono rywalizację.
Poniżej znajdują się wyniki:
Gimnazja
Grupa A
Gimnazjum Nr 9 – Gimnazjum Chełmiec 4:2
Gimnazjum Chełmiec – Gimnazjum Nawojowa 8:0
Gimnazjum Nawojowa - Gimnazjum Nr 9 0:8
Grupa B
Gimnazjum Nr 3 – Gimnazjum Nr 1 0:9
Gimnazjum Nr 1 – Gimnazjum Brzezna 6:0
Gimnazjum Brzezna - Gimnazjum Nr 1
Mecz o V miejsce
Gimnazjum Nawojowa - Gimnazjum Brzezna 1:2
Mecz o III miejsce
Gimnazjum Chełmiec - Gimnazjum Nr 3 4:2
Finał
Gimnazjum Nr 9 - Gimnazjum Nr 1 4:1
I miejsce Gimnazjum Nr 9 ( Krzysztof Obrzut, Łukasz Wojtas, Jan Repek, Tomasz Dylowicz, Krzysztof Luberda, Błażej Uryga, opiekun – Marek Kroczek)
II miejsce Gimnazjum Nr 1 (Rafał Foliński, Miłosz Świerad, Jakub Najduch, Krystian Chowaniec, Krawczyk Piotr, opiekun – Jan Pasiut)
III miejsce Gimnazjum Chełmiec (Paweł Kafarski, Patryk Grądziel, Łukasz Jurczak, Łukasz Cięciwa, Kacper Dyrek, Piotr Barnowski, Jakub Machowski, opiekun – Halina Konstanty)
IV miejsce Gimnazjum Nr 3 (Alan Fałowski, Eryk Dąbrowski, Marek Wąsowicz, Marek Zakrzewski, Piotr Ligarski, opiekun – Krzysztof Usarek)
V miejsce Gimnazjum Brzezna (Grzegorz Olchawa, Jakub Ogorzały, Daniel Krzak, Łukasz Poparda, Sylwester Mordarski, opiekun – Zygmunt Biel)
VI miejsce Gimnazjum Nawojowa (Patryk Lelito, Artur Mokrzycki, Bartłomiej Lajdanowicz, Adrian Michalik, opiekun –Karol Wójs)
Szkoły ponadgimnazjalne
Grupa A
Zespół Szkół Samochodowych – I LO 3:4
Zespół Szkół Zawodowych Chełmiec – Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych 2:4
Zespół Szkół Samochodowych – TEB Nowy Sącz 7:1
I LO - Zespół Szkół Zawodowych Chełmiec 6:1
Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych - TEB Nowy Sącz 7:2
Zespół Szkół Samochodowych- Zespół Szkół Zawodowych Chełmiec7:0
I LO- Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych 4:7
Zespół Szkół Zawodowych Chełmiec- TEB Nowy Sącz 2:3
Zespół Szkół Samochodowych- Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych 3:2
I LO - TEB Nowy Sącz 5:0
Grupa B
II LO – Zespół Szkół Nr 1 7:3
Zespół Szkół Nr 2 – Zespół Szkół Budowlanych 1:2
II LO- PTZ 17:3
Zespół Szkół Nr 1 - Zespół Szkół Nr 2 8:3
Zespół Szkół Budowlanych – PTZ 1:2
II LO - Zespół Szkół Nr 2 7:3
Zespół Szkół Nr 1 - Zespół Szkół Budowlanych 5:2
Zespół Szkół Nr 2 – PTZ 1:4
II LO - Zespół Szkół Budowlanych 9:0
Zespół Szkół Nr 1 – PTZ 4:3
Mecz o III miejsce
Zespół Szkół Samochodowych- Zespół Szkół Nr 1 4:6
Finał
Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych- II LO 6:10
I miejsce II Liceum Ogólnokształcące (Szymon Kmak, Jan Mozdyniewicz, Tomasz Hojnor, Artur Opyd, Oskar Kumor, Szymon Wolak, opiekun – Łukasz Sommer)
II miejsce Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych (Tomasz Homoncik, Kacper Juszyński, Jakub Drozdowski, Jakub Kmiecik, Krzysztof Herman, opiekun – Łukasz Budnik)
III miejsce Zespół Szkół Nr 1 (Tomasz Zapiór, Marek Stanek, Dawid Siedlarz, Paweł Siedlarz, Robert Sarata, Michał Ryba, opiekun – Tomasz Strzelec)
IV miejsce Zespół Szkół Samochodowych
V – VI miejsce I LO
V – VI miejsce PTZ
VII – VIII miejsce TEB Nowy Sącz
VII – VIII miejsce Zespół Szkół Budowlanych
IX – X miejsce Zespół Szkół Zawodowych Chełmiec
IX – X miejsce Zespół Szkół Nr 2
Na zakończenie turnieju medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali dyrektor ZSS Andrzej Góra, z-ca dyrektora ZSS Maksymilian Zieliński oraz radny Miasta Nowego Sącza Janusz Kwiatkowski.
Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Krzysztof Obrzud z gimnazjum Nr 9 oraz Jan Mozdyniewicz z II LO. Ponadto rozegrano konkurs wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, oto wyniki:
Gimnazja
I Kuba Najduch - Gimnazjum Nr 1
II Łukasz Cięciwa - Gimnazjum Chełmiec
III Sylwester Mordarski - Gimnazjum Brzezna
Szkoły ponadgimnazjalne
I Marek Stanek - Zespół Szkół Nr 1
II Michał Kasprzycki – I LO
III Piotr Król – PTZ
Sponsorzy turnieju: Rada Rodziców ZSS, Fitness Station, Generali, Polisa Życie, PZU Życie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego.
Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Samochodowych: Jacek Kmiecik, Leszek Sowa, Wiesław Bukowiec, Jerzy Galara, Dawid Zając, Paweł Kożuch oraz Tomasz Kądziołka.
Oprac. (RSZ)
Fot. Organizator/(RSZ)
- Turniej streetball’a jest inauguracją roku jubileuszowego, w którym czeka nas szereg imprez związanych ze świętem szkoły - poinformował Paweł Kożuch, jeden z organizatorów tego wydarzenia.
Nowością podczas trwania turnieju był przejazd i prezentacja aut po tuningu uczniów „Samochodówki”, a także pokaz zajęć ruchowych prowadzonych przez instruktorów Fitness-Station. Na starcie rywalizacji stanęło 16 drużyn (6 szkół gimnazjalnych i 10 ponadgimnazjalnych). Pierwsze mecze odbyły się na płycie rynku, jednak niesprzyjająca aura „przegoniła” uczestników do sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samochodowych, gdzie dokończono rywalizację.
Poniżej znajdują się wyniki:
Gimnazja
Grupa A
Gimnazjum Nr 9 – Gimnazjum Chełmiec 4:2
Gimnazjum Chełmiec – Gimnazjum Nawojowa 8:0
Gimnazjum Nawojowa - Gimnazjum Nr 9 0:8
Grupa B
Gimnazjum Nr 3 – Gimnazjum Nr 1 0:9
Gimnazjum Nr 1 – Gimnazjum Brzezna 6:0
Gimnazjum Brzezna - Gimnazjum Nr 1
Mecz o V miejsce
Gimnazjum Nawojowa - Gimnazjum Brzezna 1:2
Mecz o III miejsce
Gimnazjum Chełmiec - Gimnazjum Nr 3 4:2
Finał
Gimnazjum Nr 9 - Gimnazjum Nr 1 4:1
I miejsce Gimnazjum Nr 9 ( Krzysztof Obrzut, Łukasz Wojtas, Jan Repek, Tomasz Dylowicz, Krzysztof Luberda, Błażej Uryga, opiekun – Marek Kroczek)
II miejsce Gimnazjum Nr 1 (Rafał Foliński, Miłosz Świerad, Jakub Najduch, Krystian Chowaniec, Krawczyk Piotr, opiekun – Jan Pasiut)
III miejsce Gimnazjum Chełmiec (Paweł Kafarski, Patryk Grądziel, Łukasz Jurczak, Łukasz Cięciwa, Kacper Dyrek, Piotr Barnowski, Jakub Machowski, opiekun – Halina Konstanty)
IV miejsce Gimnazjum Nr 3 (Alan Fałowski, Eryk Dąbrowski, Marek Wąsowicz, Marek Zakrzewski, Piotr Ligarski, opiekun – Krzysztof Usarek)
V miejsce Gimnazjum Brzezna (Grzegorz Olchawa, Jakub Ogorzały, Daniel Krzak, Łukasz Poparda, Sylwester Mordarski, opiekun – Zygmunt Biel)
VI miejsce Gimnazjum Nawojowa (Patryk Lelito, Artur Mokrzycki, Bartłomiej Lajdanowicz, Adrian Michalik, opiekun –Karol Wójs)
Szkoły ponadgimnazjalne
Grupa A
Zespół Szkół Samochodowych – I LO 3:4
Zespół Szkół Zawodowych Chełmiec – Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych 2:4
Zespół Szkół Samochodowych – TEB Nowy Sącz 7:1
I LO - Zespół Szkół Zawodowych Chełmiec 6:1
Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych - TEB Nowy Sącz 7:2
Zespół Szkół Samochodowych- Zespół Szkół Zawodowych Chełmiec7:0
I LO- Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych 4:7
Zespół Szkół Zawodowych Chełmiec- TEB Nowy Sącz 2:3
Zespół Szkół Samochodowych- Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych 3:2
I LO - TEB Nowy Sącz 5:0
Grupa B
II LO – Zespół Szkół Nr 1 7:3
Zespół Szkół Nr 2 – Zespół Szkół Budowlanych 1:2
II LO- PTZ 17:3
Zespół Szkół Nr 1 - Zespół Szkół Nr 2 8:3
Zespół Szkół Budowlanych – PTZ 1:2
II LO - Zespół Szkół Nr 2 7:3
Zespół Szkół Nr 1 - Zespół Szkół Budowlanych 5:2
Zespół Szkół Nr 2 – PTZ 1:4
II LO - Zespół Szkół Budowlanych 9:0
Zespół Szkół Nr 1 – PTZ 4:3
Mecz o III miejsce
Zespół Szkół Samochodowych- Zespół Szkół Nr 1 4:6
Finał
Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych- II LO 6:10
I miejsce II Liceum Ogólnokształcące (Szymon Kmak, Jan Mozdyniewicz, Tomasz Hojnor, Artur Opyd, Oskar Kumor, Szymon Wolak, opiekun – Łukasz Sommer)
II miejsce Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych (Tomasz Homoncik, Kacper Juszyński, Jakub Drozdowski, Jakub Kmiecik, Krzysztof Herman, opiekun – Łukasz Budnik)
III miejsce Zespół Szkół Nr 1 (Tomasz Zapiór, Marek Stanek, Dawid Siedlarz, Paweł Siedlarz, Robert Sarata, Michał Ryba, opiekun – Tomasz Strzelec)
IV miejsce Zespół Szkół Samochodowych
V – VI miejsce I LO
V – VI miejsce PTZ
VII – VIII miejsce TEB Nowy Sącz
VII – VIII miejsce Zespół Szkół Budowlanych
IX – X miejsce Zespół Szkół Zawodowych Chełmiec
IX – X miejsce Zespół Szkół Nr 2
Na zakończenie turnieju medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali dyrektor ZSS Andrzej Góra, z-ca dyrektora ZSS Maksymilian Zieliński oraz radny Miasta Nowego Sącza Janusz Kwiatkowski.
Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Krzysztof Obrzud z gimnazjum Nr 9 oraz Jan Mozdyniewicz z II LO. Ponadto rozegrano konkurs wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, oto wyniki:
Gimnazja
I Kuba Najduch - Gimnazjum Nr 1
II Łukasz Cięciwa - Gimnazjum Chełmiec
III Sylwester Mordarski - Gimnazjum Brzezna
Szkoły ponadgimnazjalne
I Marek Stanek - Zespół Szkół Nr 1
II Michał Kasprzycki – I LO
III Piotr Król – PTZ
Sponsorzy turnieju: Rada Rodziców ZSS, Fitness Station, Generali, Polisa Życie, PZU Życie, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego.
Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Samochodowych: Jacek Kmiecik, Leszek Sowa, Wiesław Bukowiec, Jerzy Galara, Dawid Zając, Paweł Kożuch oraz Tomasz Kądziołka.
Oprac. (RSZ)
Fot. Organizator/(RSZ)