Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
13/11/2017 - 13:45

Turniej dziewczęcej siatkówki dla uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości

Aby sportowo uczcić 99 rocznicę odzyskania niepodległości, zorganizowano W Nowym Sączu specjalny turniej siatkówki dla dziewczynek urodzonych w 2006 roku i młodszych. W zawodach uczestniczyło nieco ponad 100 zawodniczek z województwa małopolskiego.

Zespoły rywalizowały w kategoriach "dwójek" i "trójek", a do rywalizacji przystąpiły: MOS Wieliczka, Salos Staniątki, AGH Kraków, Dwójka Krynica, UKS 22 Kraków, Góral Muszyna, AMS Pcim, Ekstrim Gorlice oraz Gorce Nowy Targ. Gospodarzem turnieju był zespół STS Sandecja. W imieniu prezydenta miasta Ryszarda Nowaka na rocznicowym turnieju pojawili się Mieczysław Gwiżdż oraz Dawid Dumana z Komisji Sportu i Turystyki w nowosądeckiej Radzie Miasta.

- Impreza była ogromnym sukcesem organizacyjnym i wspaniałą przygodą dla najmłodszych siatkarek. W kategorii "dwójki" wygrały zawodniczki z Nowego Targu przed Pcimiem i Gorlicami. W kat "trójki" triumfowały zawodniczki z Wieliczki przed UKS 22 Kraków i AGH Kraków. Wszystkie uczestniczki turnieju otrzymały pamiątkowe medale. Wszystkim zawodniczkom należą się słowa uznania za ich zaangażowanie oraz poświęcenie w walce o każdy punkt - powiedziała nam po zakończeniu sportowych zmagań Grażyna Cempa-Pulit, sędzia główny i współorganizator zawodów. 

- Gratulujemy sportowej postawy. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji turnieju, sponsorom: niezawodnej jak zawsze cukierni „Klag ''z Gołkowic za pyszne słodkości oraz Firmie Danielki producentowi obuwia dziecięcego z Mińska Mazowieckiego za mega maskotki - dodała przedstawicielka klubu STS Sandecja Nowy Sącz.

Sędziami głównymi były również Klaudia i Joanna Hyclak, a arbitrami zawodów były zawodniczki STS-u: Roma Reichert, Alicja Baran, Dorota Wojta, Adrianna Bochenek, Odetta Maślanka, Julia Gapczyńska, Oliwia Stanek i Karolina Wojta.

MŚ ([email protected]). Fot. STS SandecjaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)