Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
17/08/2012 - 09:51

Tomasz Kowal mistrzem Polski strongmanów w parach

Znakomicie spisuje się w tym sezonie kryniczanin, Tomasz Kowal w mistrzostwach Polski strongmanów. W konkurencji par został najlepszym w kraju, natomiast w rywalizacji indywidualnej wywalczył tytuł wicemistrza.


- Zawody odbyły w Radzionkowie – opowiada Tomasz Kowal. – Rywalizacja była niezwykle zacięta. Mnie się udało wygrać trzy konkurencje: kule, przeciąganie tira i schody. Najgorzej poszło mi w podnoszeniu pali. Przy jednym z nich ciężar wyśliznął mi się z ręki i zająłem trzecie miejsce. Natomiast najtrudniej były w konkurencji wiązanej. Najpierw trzeba było przenieść walizki, każda po 160 kg, na odległość 120 metrów. Pięć razy przewrócić oponę, a ważny 300 kg i na koniec były taczki o wadze 400 kg. W sumie rywalizowało 6 zawodników.
Wyniki końcowe: 1. Rafał Kobylarz, 2. Tomasz Kowal – Krynica, 3. Mateusz Baron.
- Wprawdzie jest po zawodach, ale na odpoczynek nie mogę liczyć – dodaje Tomasz Kowal. – Na początku września czeka nas walka w Pucharze Polski, odbędzie się mecz Polska – Anglia. Nasz kraj będą reprezentować: Mateusz baron, Rafał Kobylarz, Tomasz Żochol i ja. Natomiast pod koniec września w Poznaniu odbędą się dość niezwykłe zawody. Będzie to zjazd gigantów. Wystąpi 5-6 najsilniejszych ludzi, którzy będą się zmagać z ogromnymi ciężarami. Zapowiada się ekstremalna jazda.
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu