Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
29/05/2019 - 23:20

Tarnów ma Centrum Aktywnego Wypoczynku. Powstanie takie również na Sądecczyźnie?

Dużą popularnością w Tarnowie i jego okolicach cieszą się sporty biegowe, a szczególnie lubiane są trasy w Parku Biegowym "Marcinka". Dlatego nieopodal wybudowano Centrum Aktywnego Wypoczynku mające służyć lokalnym pasjonatom, jak również turystom.

Jest to nowoczesne i funkcjonalne miejsce, będące zapleczem treningowym i sanitarnym dla wspomnianych tras biegowych. W budynku znajduje się sala z dziesięcioma bieżniami do ćwiczeń, ponadto obiekt posiada parking na 18 samochodów, zlokalizowano tam również trasę rowerową dostosowaną do wymagań konkurencji MTB. Całość jest oświetlona i monitorowana. Co warto zaznaczyć kompleks w całości dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych, włączając w to prysznice i sanitariaty.

Szczegóły przedsięwzięcia pozyskaliśmy z Urzędu Miasta Tarnowa. - Inwestycja powstała w ramach projektu pod nazwą: "Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap II" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Poddziałanie to 6.3.1: Rozwój lokalnych zasobów subregionów - ujawnili urzędnicy.

Centrum Aktywnego wypoczynku ma funkcjonować przez cały rok i służyć turystom zwiedzającym to słynne w Tarnowie miejsce, chcącym zadbać o dobrą formę, czy podziwiać widoki.

Projekt Centra Aktywnego Wypoczynku, w tym trasy biegowe i biegowo-rowerowe odbywa się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020.

MŚ ([email protected]). Fot. UM TarnówDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)