Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
06/09/2016 - 11:25

Szymon Góra Mistrzem Świata w kicboxingu

Szymon Góra, pięściarz UKS Gladiator Binczarowa, gm. Grybów, wywalczył w Dublinie złoty medal na Mistrzostwach Świata w kickboxingu.

- Jest to pierwsze Mistrzostwo Świata w historii naszego klubu ale podejrzewam, że też w historii naszego regionu Grybowa i okolic - komentuje trener Amadeusz Kwiatkowski. - Szymon stoczył trzy walki, pierwszą wygrywając na punkty z zawodnikiem z Bułgarii, kolejna z Węgrem zakończyła się przed czasem przez TKO ( nokaut techniczny ) oczywiście na korzyść Szymka. W finale Szymon po raz kolejny zmierzył się z Bułgarem, który próbował "pomścić" swojego rodaka z pierwszej walki jednak i tym razem Szymon wyszedł z tego pojedynku zwycięsko wygrywając 3:0 i zostając Mistrzem Świata w kickboxingu w formule kicklight do 42 kg kadetów starszych!

Oprócz Szymona w reprezentacji Polski na tych zawodach były też dwie inne zawodniczki z grybowskiego klubu. Ania Gomułka reprezentowała nasz kraj w kategorii wagowej do 55 kg, niestety już w pierwszej walce musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki z Włoch. Julia Oleksy walczyła w kategorii 50 kg i  podobnie jak Ania przegrała z Włoszką.

- Nie ma się czym martwić bo walki były naprawdę dobre ! Na najwyższym światowym poziomie! Dziewczyny zostawiły na macie całe serducho i naprawdę nie dużo brakło a mielibyśmy w Gladiatorze więcej medali Mistrzostw Świata - kontynuuje Kwiatkowski.- Znając dziewczyny ta porażka będzie dla nich motorem napędowym do jeszcze większej pracy na treningach. A wtedy sukces to tylko kwestia czasu. Zresztą trzeba pamiętać, że Mistrzostwa Świata to impreza na której nie ma ludzi z przypadku. I duma mnie rozpiera na myśl, że wśród tej światowej czołówki jest trójka moich zawodników - dodał trener Gladiatora.

Amadeusz Kwiatkowski składa podziękowania ludziom i instytucjom bez których  wyjazd pięściarzy z ziemi grybowskiej nie byłby możliwy. - Jak widać warto w nas inwestować - dodał.
(s)

Szymon Góra Mistrzem Świata


Dziękujemy za przesłanie błędu