13/06/2019 - 16:20

Sześć medali sądeckich pływaków

Bardzo dobrze na zawodach w Oświęcimiu spisali się sądeccy pływacy. Filip Mordarski i Piotr Stawowy wywalczyli tam łącznie aż sześć medali, w tym dwa złote.

Międzynarodowy Meeting Pływacki „Ekotrendy 2019” zorganizowany został przez Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, Uczniowski Klub Pływacki Unia Oświęcim, Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Udział w zawodach wzięło 38 klubów i 190 zawodników.

Sądeczanie z klubu MKS STP Nowy Sącz zajęli  siódme miejsce w klasyfikacji medalowej. Złożyły się na to cztery  medale Filipa Mordarskiego oraz dwa Piotra Stawowego. Nowosądecki klub reprezentowali jeszcze Bartosz Mółka oraz Wojciech Nowak. Dla sądeckich pływaków było to dobre przetarcie przed lipcowymi mistrzostwami Polski juniorów.