Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
19/01/2017 - 14:40

Sukces hokeistek z Krynicy. Brązowy medal Mistrzostw Świata

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju : W. Gogoc, K. Pasiut, N. Wrona oraz A. Sopata zdobyły brązowe medale Mistrzostw Świata w hokeju.

Od 8 stycznia młode hokeistki w Katowicach-Janowie uczestniczyły w Mistrzostwach Świata nowo utworzonej Grupy B Dywizji I. Na tafli zmierzyły się z reprezentacjami Włoch, Wielkiej Brytanii, Chin, Kazachstanu i Danii.

W rozegranych pięciu spotkaniach Biało-Czerwone uległy 0-2 Dunkom i 0-1 Włoszkom (wywalczyły ostatecznie awans) oraz pokonały Kazachstan 4-2, Wielką Brytanię 2-1 i w decydującej o medalowej pozycji potyczce reprezentację Chin 1-0 w dodatkowym czasie gry.

Swój udział w tym sukcesie miały m.in. cztery hokeistki krynickiego MKHL KTH i uczennice ZSP w Krynicy-Zdroju, powołane do reprezentacyjnego składu: Wiktoria Gogoc (kapitan zespołu), Karolina Pasiut, Natalia Wrona i Anna Sopata.

Ania Sopata zapisała się w historii tego turnieju. Jako jedyna z kryniczanek punktowała, w meczu z Kazachstanem zaliczyła asystę, a w starciu z Chinkami złotym golem w dogrywce przesądziła o tym, że Polki zdobyły brązowe medale.

**

ZSP Krynica-Zdrój stawia na wszechstronny rozwój uczniów, w tym sportowy. W 2016 szkoła wygrała współzawodnictwo sportowe szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowosądeckiego. ZSP Krynica-Zdrój dysponuje doskonałą bazą sportową, w której uczniowie mogą realizować swoje sportowe pasje w wielu konkurencjach. Młodzież bez problemu łączy naukę z treningami oraz karierą reprezentacyjną
(s), źródło: SU ZSP Krynica-Zdrój
 Dziękujemy za przesłanie błędu