Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
25/09/2018 - 14:20

Stary Sącz: tu się chce biegać. Miejska Góra tętni sportowym życiem

Formalne otwarcie to jedno, ale tak naprawdę o charakterze i powodzeniu każdej inwestycji rekreacyjnej świadczy jej powodzenie wśród samych beneficjentów projektu. W miniony weekend biegacze pokazali, że trasy biegowe na Miejskiej Górze to strzał w dziesiątkę.

Zobacz też: Na Sądecczyźnie powstaną nowe trasy dla biegaczy i rowerzystów [WIDEO]

W sobotę zorganizowano tu I Biegu i Marszu Nordic Walking o Puchar Miejskiej Góry w Starym Sączu. Trasa biegowa miała 5,5 kilometra i wytyczona została ścieżkach, które powstały tu dzięki współpracy gminy Stary Sącz i Fundacji Sądeckiej. W zawodach uczestniczyło 100 osób z gminy Stary Sącz i nie tylko.

Bieg ukończyli najszybciej w kategorii kobiet radna Julia Dziedzic a wśród mężczyzn – Michał Dudczak z wynikiem 19 minut 17 sekund. Sportową rywalizację zakończono zabawą przy ognisku.

- Znam sporo tras biegowych w regionie i nasze oceniam bardzo wysoko pod względem atrakcyjności, trudności i przygotowania – podsumował zawody Sławomir Szczepaniak, jeden z organizatorów. - Myślę, że warto tę imprezę, integrującą osoby, którym chce się wyjść sprzed komputera kontynuować w następnych latach.

Zobacz też: Centra Aktywnego Wypoczynku: 17 kilometrów nowych, "wypasionych" tras

- Mieszkańcy i turyści cenią aktywny wypoczynek – podkreśla z kolei zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki. - Sobotnia impreza to pokazała. Taką ofertą musimy wspólnie przyciągać gości. Cieszę się, że udało się pozyskać wspólnie z Fundacją Sądecką, która jest koordynatorem projektu kolejne pieniądze, które dobrze posłużą gminie. Te trasy będą się idealnie uzupełniały z planowaną ścieżką w koronach drzew, bo ta kwestia nadal jest w grze. Czekamy na ostateczne decyzje o finansowaniu. Miejska Góra stanie się świetnym miejscem do rodzinnego wypoczynku nie tylko dla gości, ale przede wszystkim dla starosądeczan.

Trasy biegowe na Miejskiej Górze to część projektu, który gmina Stary Sącz realizuje z Fundacją Sądecką. Współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Projekt Centra Aktywnego Wypoczynku, w tym trasy biegowe i biegowo-rowerowe odbywa się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020.

Źródło: UM W SS ES [email protected] Fot.; UM w SS Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe