Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
22/12/2013 - 09:11

Siatkówka – OrlenLiga. Zwycięstwo muszynianek na koniec roku

W dobrych nastrojach wracały siatkarki zespołu Polski Cukier Muszynianka Fakro z Bydgoszczy. Zwycięstwo za trzy punkty dało awans w tabeli.

Pałac Bydgoszcz – Polski Cukier Muszynianka Fakro 1-3 (25-20, 15-25, 20-25, 18-25)
MVP: Marina Cvetanović.
Sędziowali: Bogdan Nowak i Marek Budzik.

Pałac: Połeć, Twardowska, Sawoczkina, Pura, Naczk, Kaliszuk, Wysocka (libero), Korabiec, Dybek, Pieczka, Biedziak

Polski Cukier: Kurnikowska, Jagieło, Mazurek, Cvetanović, Sosnowska, Wojcieska, Maj (libero), Różycka, Mucha.
Faworytem spotkania były muszynianki, jednak ogranie ostatniej drużyny w tabeli nie było wcale łatwe. Pierwszy set to był spacerek dla mineralnych, które po atakach Cvetanović, Sosnowskiej i Kurnikowskiej szybko ograły Pałac. W drugiej części meczu już tak łatwo nie było. Przez długi czas na tablicy widniał remis. Dopiero od stanu 11-11 zarysowała się przewaga przyjezdnych. Skuteczne bloki muszynianek i szybkie ataki Cvetanović dały prowadzenie 21-16 dla zespołu gości. Wydawało się, że jest już po secie, a tymczasem gospodynie zerwały się do walki i po akcjach Kaliszuk i Twardowskiej mineralne prowadziły, ale tylko 22-20. Na szczęście dobrą zmianę dała Różycka i muszynianki wygrały. Trzeci set był najciekawszy. Od początku gospodynie ruszyły z dużą werwą i objęły prowadzenie. Na drugiej przerwie technicznej po ataku Połeć było 16-14 dla Pałacu. Siatkarki z Muszyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale co odrobiły straty, to gospodynie po atakach Naczk, Kaliszuk oraz błędach Różyckiej obejmowały prowadzenie, wygrywając trzeciego seta. W Bydgoszczy zapowiadało się na niespodziankę tym bardziej, że gospodynie uwierzyły, że da się ograć muszynianki. Początek należał do Pałacu, a po zbiciach Kaliszuk, Dybek i Połeć gospodynie prowadziły 6-4. Kolejne punkty zdobyły Jagieło i Wojcieska i na tablicy wyświetlił się wynik 8-7 dla zespołu z Muszyny. Od stanu 16-14 dla gości Kurnikowska z Cvetanović dały prowadzenie mineralnym 20-15. Seta i mecz zakończyła asem Wojcieska.

Na zdjęciu: Najlepsza zawodniczka meczu Marina Cvetanović