Sobota, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
25/11/2012 - 19:45

Siatkówka – Orlen Liga. Wreszcie pewne zwycięstwo muszynianek

Zespół z Muszyny odniósł pewne zwycięstwo, chociaż po pierwszym secie można było mieć wątpliwości. Na szczęście mineralne szybko przejęły inicjatywę pokonując ambitny zespół z Bydgoszczy.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna pokonał KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:17, 25:12)
MVP Anna Werblińska.
Sędziowali: Szymon Pindral i Marcin Weiner.
Bank BPS Muszynianka Fakro: Dziękiewicz, Serena, Kasprzak, Bednarek-Kasza, Popović, Werblińska, Maj – libero, Kaczmar, Jagieło, Gajgał-Anioł, Sieradzan, Rosseaux.
Pałac: Schulz, Czyżnielewska, Grejman, Adams, Mazurek, Martinez, Kuehn-Jarek (libero), Walczak – libero, Liliom, Krzywicka, Sosnowska, Biedziak.
Faworytem spotkania były gospodynie, ale w pierwszym secie tego nie było widać. Zespół z Bydgoszczy szybko objął prowadzenie 4-2 po ataku Grejman. Po reprymendach trenera Serwińskiego muszynianki odrobiły straty, a po akcji Kasprzak prowadziły 8-7. Do końca seta trwała niezwykle zacięta walka, a na tablicy wyników najczęściej widniał remis. Po atakach Popović i Kasprzak mineralne prowadziły 23-21. Jednak po dwóch błędach muszynianek znów był remis 23-23. Trener Serwiński wziął czas i to pomogło, bo gospodynie wygrały. W drugiej części meczu wyrównana walka trwała do stanu 9-8. Później kolejne punkty, po atakach Popović, Werblińskiej i Kasprzak było 16-11. Wypracowanej przewagi muszynianki już nie dały sobie wydrzeć pewnie pokonując rywalki.
W trzecim secie mineralne zdeklasowały bydgoszczanki. Po serii dobrych zagrywek było już 3-0. Jednak po błędach muszynianek był remis 4-4. Na parkiecie pojawiła się Gajgał-Anioł, która zdobyła trzy punkty pod rząd. W trzecim secie trener Serwiński dał pograć wszystkim zawodniczkom, które również zaprezentowały skuteczną grę. Seta i mecz blokiem zakończyła Dziękiewicz.