Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
20/10/2012 - 18:57

Siatkówka – Orlen Liga. Muszynianki bez problemów pokonały beniaminka

Tak jak można się było spodziewać, zespół z Legionowa nie stanowił żadnej przeszkody dla mineralnych.

Banka BPS Muszynianka Muszyna – Siódemka Legionovia Legionowo 3:0 (25:12, 25:11, 25: 19)
MVP: Sanja Popović
Sędziowali: Zbigniew Wolski, Marcin Weiner.
Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna: Serena, Kasprzak, Bednarek – Kasza, Popović, Werblińska, Dziękiewicz, Maj – libero oraz Jagieło, Rousseaux, Gajgał – Anioł, Kaczmar, Sieradzan.
Siódemka Legionovia: Maciejczyk, Marinova, Sołodkowicz, Skorupa, Łukaszewska, Gierak, Siwka – libero oraz Bawoł, Jóźwicka, Chojnacka, Michailenko.
Spotkanie zaczęło się od wyrównanej walki, ale tylko do stanu 3-3. Później po dynamicznych zagrywkach Popović zrobiło się 8-3 dla muszynianek. Im dłużej trwał mecz, tym przewaga gospodyń stawała się wyraźniejsza. W ataku prym wiodła Popović, a na siatce znakomicie radziła sobie Serena. Seta zakończyła mocnym atakiem Dziękiewicz. Bardzo podobnie wyglądała druga część meczu. Zespół Bogdana Serwińskiego panował całkowicie na boisku. Zagrywki Popović, Kasprzak czy Bednarek-Kaszy były ogromnym problemem dla przyjezdnych. Mineralne równie dobrze radziły sobie w bloku powstrzymując zapędy rywalek w tym elemencie gry. Najbardziej zacięty był trzeci set. Na parkiecie pojawiły się wszystkie zmienniczki. Gra się nieco wyrównała, ale od drugiej przerwy technicznej gospodynie po akcjach Anioł, Jagieło oraz Rousseaux utrzymywały bezpieczny dystans. Seta i mecz skutecznym blokiem zakończyła Anioł-Gajgał.
W środę zespół z Muszyny czeka znacznie trudniejsze zadanie. Rozpoczyna się Liga Mistrzyń, a pierwszym rywalem będzie Dynamo Moskwa.