Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
13/10/2014 - 12:00

Siatkówka – Orlen Liga. Muszynianka wygrała w Legionowie!

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna po bardzo wyrównanym meczu zwyciężyły na wyjeździe SK bank Legionovię Legionowo 3:1 (9:25, 25:18, 25:22, 25:23).
Zarówno dla gospodyń jak i gości, była to inauguracja rozgrywek ORLEN Ligi w sezonie 2014/2015.

Na początku spotkania przewagę uzyskały miejscowe i to mimo faktu, że w ich szeregach grała… II trenerka Joanna Studzienna (problemy kadrowe).

Muszynianki były tym newsem chyba nieco zaskoczone, bowiem nie dość, że popełniały masę błędów, to pozwalały rywalkom praktycznie na wszystko. Wynik I seta 25:9 mówi sam za siebie.

W II odsłonie Mineralne obudziły się. Gra była co prawda wyrównana, ale siatkarki Bogdana Serwińskiego poprawiły grę w bloku, zaś gospodynie nie potrafiły go sforsować. Muszynianka wygrywając tę część meczu do 18 doprowadziła do remisu 1-1 i była w tym momencie w dość korzystnej sytuacji.

III część gry również była zacięta. Niestety dla legionowskiej publiczności, ich pupilki popełniały sporo błędów, nie potrafiąc się przeciwstawić mądrze grającemu rywalowi z Muszyny. 25:22 dla Polskiego Cukru Muszynianki wyprowadziło ten zespół na prowadzenie 2-1.

IV set okazał się ostatnim choć… nic tego nie zapowiadało. Miejscowe zaczęły grać lepiej. Miały w głowach jasny komunikat: „teraz albo nigdy”. Narzuciły swój styl gry, dobrze zagrywały piłkę. Prowadziły kilkoma punktami lecz przy stanie 18:14 coś się w ich szeregach zacięło. W dodatku dobrą zagrywką popisywała się Karolina Ciaszkiewicz-Lach i z tie-breaku dla gospodyń pozostały jedynie niespełnione marzenia.

SK bank Legionovia Legionowo – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 1:3 (25:9, 18:25, 22:25, 23:25)

SK bank Legionovia Legionowo: Paszek, Piątek, Wójcik, Thibeault, Bechis, Studzienna, Wysocka(libero), Gajewska,Chojnacka, Bociek.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Carter, Różycka, Wojcieska, Ciaszkiewicz-Lach, Radenković, Plchotova, Maj (libero), Gierak, Jasińska, Sosnowska.

MVP meczu: Danica Radenkovic