Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
06/11/2014 - 10:08

Siatkówka. Muszynianka z kolejną wygraną!

Podopieczne Bogdana Serwińskiego odniosły piąte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie!
Po meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie, Mineralne we własnej hali odprawiły z kwitkiem Budowlanych Łódź wygrywając 3-1. Przyjezdne w dotychczasowych grach ligowych, zgromadziły raptem siedem punktów.

Początek meczu miał dość wyrównany przebieg. Dopiero po przerwie technicznej gospodynie za sprawą Carter, zdołały odskoczyć rywalkom na kilka punktów. Mądra gra w ofensywie i defensywie oraz „bezpieczna odległość” punktowa wystarczyły, by wygrać pierwszego seta ośmioma punktami.
Druga osłona meczu była tą najbardziej emocjonującą. Miejscowe popełniały błędy na zagrywce.

Głównie jednak kończyło się to dla nich szczęśliwie, łodzianki nie potrafiły tego wykorzystać. Obydwa zespoły szły łeb w łeb – punkt za punkt. Nie brakowało kontrowersyjnych decyzji sędziowskich, na ławkę kar zesłano nawet Popovic. Taki obrót sprawy „pomógł” miejscowym zwyciężyć tę partię dwoma „oczkami”. 2:0 dla Muszynianki.

W trzecim secie Muszynianka prowadziła już nawet 8:4. Niestety, zaczęła szwankować gra ofensywna co wykorzystały przyjezdne, mocno rozdrażnione przebiegiem tego meczu. Łodzianki wygrały pewnie – 25:17.

Również w czwartej części meczu, lepiej prezentowały się siatkarki Budowlanych. W myśl przysłowia „umiesz liczyć, licz na siebie” Muszynianka musiała się obudzić. Po drugiej przerwie technicznej, siatkarki z uzdrowiska zdołały odskoczyć na 21:17. Ich mądra gra sprawiła, że dowiozły zwycięstwo w tym secie do końca i wygrały pojedynek!

- Seria zwycięstw Polskiego Cukru Muszynianki trwa! W następnej kolejce „Mineralne” czeka nie lada wyzwanie, gdyż zagrają w meczu wyjazdowym z aktualnym Mistrzem Polski – Chemikiem Police. Początek meczu o godzinie 18:00 już w najbliższą sobotę w Hali Arena Szczecin – informuje oficjalna strona muszyńskiego klubu.

- Piąta kolejka zakończona, jesteśmy liderem – mógł powiedzieć dumny trener muszyńskich siatkarek na konferencji prasowej.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Budowlani Łódź 3:1 (25:18, 25:23, 17:25, 25:22)

Polski Cukier Muszynianka: Carter, Różycka, Wojcieska, Radenkovic, Kurnikowska, Plchotova, Maj-Erwardt (libero), Jasińska, Ciaszkiewicz-Lach, Hatala

Budowlani Łódź: Polańska , Kajzer, Skrzypkowska, Popović , Sieczka , Sikorska, Courtois (libero), Śliwa, Ściurka, Pycia, Grajber
MVP: Ivana Plchotova