30/10/2014 - 11:00

Siatkówka. Muszynianka z kolejną wygraną!

Czwarty mecz w Orlen Lidze i czwarta wygrana. Tym razem siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna wygrały we własnej hali z KS Pałacem Bydgoszcz 3-1. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne Bogdana Serwińskiego zostały liderem ligi!
Spotkanie rozpoczęło się od dobrej gry gospodyń, które prezentowały się na tyle efektownie i efektywnie, że szybko wypracowały sobie kilkupunktową zaliczkę. Grają z takim komfortem potrafiły kontrolować przebieg gry dzięki czemu wygrały pierwszego seta różnicą pięciu punktów.

W drugiej części meczu, lepiej zaczęły sobie radzić przyjezdne. Skuteczna zagrywka zrobiła swoje. Bydgoszczanki prowadziły już 19:13. W końcówce seta nie brakowało jednak nerwów, Muszynianka grała z wielką ambicją jednak ostatecznie uległą rywalkom 28:30.

„Co się odwlecze to nie uciecze”. O ile w drugim secie gra miejscowych nie była do końca taka jak trzeba, o tyle w trzecim Mineralne pokazały już wielką klasę grając z żelazną konsekwencją, co przy błędach w odbiorze piłki przyjezdnych, sprawiło, że zostały one rozgromione 11:25.

Czwarty set był wyrównany. Nie brakowało walki oraz wielkiej liczby wymian. Ostatecznie to gospodynie, przy wsparciu swoich sympatyków, rozstrzygnęły tę część, a co za tym idzie cały mecz na swoją korzyść.

- Kolejny mecz siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki rozegrają także na własnej hali z Budowlanymi Łódź. Będzie to zaległy mecz I kolejki i odbędzie się już za tydzień 5 listopada (środa) o godz. 18:00. Zapraszamy! – informuje oficjalna strona muszyńskiego klubu.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – KS Pałac Bydgoszcz 3 :1 (25:20, 28:30, 25:11, 25:21)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Carter, Różycka, Wojcieska , Radenkovic, Kurnikowska, Plchotova , Maj (libero), Jasińska, Ciaszkiewicz-Lach, Hatala

KS Pałac Bydgoszcz: Polak, Biedziak, Misiuna, Czyżnielewska, Śmieszek, Fojucik, Korabiec (libero), Twardowska, Dybek, Skorupa, Bałdyga