Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
23/05/2018 - 11:30

Sezon to był ich ostatni. Siatkarki z Muszyny pożegnały się z kibicami

7 maja Rada Nadzorcza oraz Zarząd Małopolskiego Klubu Siatkówki Muszyna S.A. poinformowały, że sezon 2017/2018 był ostatnim, w którym zespół mający swoją siedzibę w Muszynie, występował w najwyższej klasie rozgrywkowej, tj. w Lidze Siatkówki Kobiet. Dlaczego? O tym w komunikacie nie ma ani słowa...

Odtąd siatkówka w Muszynie pozostanie na amatorskim poziomie dzieci i młodzieży. Jak informują branżowe media, przyczyną jest brak pieniędzy na nowy sezon. Polski Cukier nie był w stanie w pełni pokryć potrzeb zawodowego, ligowego zespołu, a nowych sponsorów nie udało się znaleźć. Jedno, co się podkreśla, to brak długów klubu i regulowanie wszystkich bieżących zobowiązań. Wczoraj, 22 maja nadszedł komunikat, mający charakter pożegnania klubu z kibicami, o następującej treści:

"Drodzy Kibice,

Pewien rozdział sportowej historii Muszyny dobiegł końca – nie sposób przy tej okazji nie pomyśleć o Was, Kibicach. Jesteście integralną częścią każdego sportowego widowiska, to Wy motywujecie do gry o zwycięstwo, to dla Was zawodnicy podejmują walkę nie tylko z przeciwnikiem, ale i ze swoimi słabościami. Moc Kibiców MKS Muszynianki Muszyna była szczególna.

Przykro jest się rozstać.

Dziękujemy Wam za obecność i za wspieranie Klubu, kiedy stawialiśmy pierwsze kroki i kiedy pięliśmy się po drabinie ligowej hierarchii. Dziękujemy, że świętowaliście z nami kolejne awanse, dziękujemy za obecność podczas największych sukcesów. Dziękujemy, że byliście z nami w trudnych momentach, że nie zrażały Was przegrane, spadki formy i chudsze sezony.

Byli wśród Was tacy, którzy nie opuścili ani jednego meczu. Nie straszne Wam były odległości, kiedy towarzyszyliście nam podczas meczów wyjazdowych lub przyjeżdżaliście do Muszyny z różnych zakątków Polski. Przeżywaliście rozgrywki tak samo mocno jak my, tworzyliście wspaniały Klub Kibica, a Wasz styl nadawał ton kibicowaniu w całej Lidze. Mieliście swój udział w popularyzowaniu siatkówki, a przede wszystkim Muszyny – usłyszeli o Was w Moskwie, Istambule, Cannes czy Bergamo. Dziękujemy, że mogliśmy się z Wami dzielić naszą pasją.

Dziś po grze zostają nam wspomnienia, ale dzięki Wam są one wyjątkowe – w końcu podczas każdego meczu tworzyliście niezwykłą atmosferę, nabuzowaną sportowymi emocjami w ich najintensywniejszym wydaniu. Ileż było zapłakanych oczu, stanów przedzawałowych, pikantnych komentarzy w kierunku „niesprawiedliwych” sędziów i cichych dni w wielu domach po przegranym meczu!

Dla Was zawsze było warto grać".

(MaK) fot. archiwum, żródło informacja prasowa Klubu Siatkarskiego z MuszynyDziękujemy za przesłanie błędu