Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
01/08/2019 - 17:20

Ścieżka pieszo - rowerowa nad Kamienicą w Nowym Sączu otwarta! [FILM, ZDJĘCIA]

W panoramę Nowego Sącza wpisała się pięciokilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa nad Kamienicą. Można już z niej korzystać.

Mieszkańcy, którzy lubią aktywnie spędzać czas doczekali się kolejnej trasy, którą mogą śmiało pokonywać.

Prace przy budowie ścieżki trwały od lutego i zakończyły się zgodnie z planem, czyli 31 lipca.

Już przemierzają ją rowerzyści. Są nią zachwyceni. Przyznają, że takich tras powinno być w Nowym Sączu i regionie jak najwięcej.

Pięciokilometrowa pętla stanie się też zapewne ulubionym miejscem spacerów sądeczan. Ścieżka została podzielona na dwa odcinki. Jeden (2,5 km) został wybudowany wzdłuż brzegów rzeki Kamienica. Drugim można przejechać i przejść wzdłuż ul. al. Piłsudskiego.

Jak na razie została ukończona pięciokilometrowa ścieżka oraz wyremontowany most wiszący nad Kamienicą. Te prace zakładał pierwszy etap projektu.

Przypomnijmy, że inwestycja była realizowana przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Nowym Sączu w ramach projektu pt. „Centra Aktywnego Wypoczynku” wraz z budową tras biegowych i biegowo-rowerowych nad Kamienicą. Jego liderem jest Fundacja Sądecka.

Zadanie pochłonęło 5 276 700 złotych (brutto). Było ono dofinansowane z funduszy unijnych. Urząd Miasta w Nowym Sączu uzyskał dotację na to zadanie w kwocie 1 563 000 złotych.

W drugim i trzecim etapie zostaną zamontowane oświetlenie i monitoring trasy, pojawią się też siłownie pod "chmurką", elementy małej architektury (stojaki rowerowe, kosze na śmieci). Docelowo ścieżka zostanie skomunikowana z istniejącymi już trasami.

Przypomnijmy także, że we wspomnianym projekcie, oprócz Nowego Sącza, udział biorą również gminy Stary Sącz, Łącko, Chełmiec oraz Bobowa.

W sumie, w ramach projektu "Centra Aktywnego Wypoczynku" powstanie siedemnaście kilometrów ścieżek turystycznych, połączonych z siecią tras w województwie małopolskim. Celem projektu, poza stworzeniem możliwości aktywnego wypoczynku mieszkańcom sądeckich gmin i Nowego Sącza jest również podniesienie atrakcyjności naszego regionu.

Projekt Centra Aktywnego Wypoczynku, w tym trasy biegowe i biegowo-rowerowe odbywa się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)