Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
13/02/2015 - 08:42

Saneczkarstwo. Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży za nami

W Krynicy-Zdroju na torze saneczkowym na Górze Parkowej w sobotę zakończyły się Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w saneczkarstwie.
Dobrze spisali się reprezentanci naszego województwa, a w szczególności zawodnicy UKS Tajfun Nowy Sącz zdobywając aż pięć krążków. Złotym medalistą został Maciek Kiełbasa w jedynkach juniorów młodszych. Srebrne medale wywalczyli Kamil Gumulak w jedynkach juniorów, Artur Zubel – Damian Kotlarz w dwójkach juniorów młodszych, Maciek Kiełbasa i Klaudia Ziarno w konkurencji drużynowej juniora młodszego oraz brązowy medal Kamil Gumulak – Patryk Ziarno w dwójkach juniorów.

Na podkreślenie zasługuje fakt zdobycia pierwszego historycznego medalu przez reprezentanta LKS Łęka Damiana Kotlarza w konkurencji dwójek juniora młodszego, który zastąpił kontuzjowanego Daniela Rolę. W jedynkach juniorów młodszych po pierwszym ślizgu Artur Zubel zajmował trzecie miejsce. Niestety zaliczył nieudany drugi ślizg i w efekcie zajął dopiero 12 miejsce. Również dziewczynki w juniorkach młodszych Natalia Jamróz oraz Klaudia Ziarno mogły włączyć się do walki o medale ale nieudane przejazdy w drugim ślizgu pozbawiły ich szans na zajęcie medalowego miejsca. Dziewczynki były najmłodszymi uczestniczkami zawodów i wykazały duże możliwości. Za rok powinny jednak dominować w swojej grupie wiekowej.
Dwójka Artur Zubel – Daniel Rola startowała w Pucharze Świata Juniorów w Igls i podczas jednego ze ślizgów treningu oficjalnego uległa wypadkowi wynikiem czego Daniel Rola złamał lewą nogę w kostce i nie mógł wystartować w OOM. Dwójka ta jest objęta przygotowaniami do II Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich Lillehammer 2016 z bardzo dużymi szansami na start w tej Olimpiadzie. Również bardzo duże szanse startu ma Maciek Kiełbasa w jedynkach.

W zawodach dominowali zawodnicy z Dolnego Śląska. Nie jest to niespodzianką ponieważ w Karpaczu funkcjonuje prężnie Szkoła Mistrzostwa Sportowego dysponując znacznie większymi środkami.

- Na tym tle uważam, że bardzo dobrze wypadli nasi zawodnicy ponieważ dysponujemy nie porównywalnie mniejszymi środkami a nasi zawodnicy potrafili nawiązać równorzędna walkę o medale. Bardzo cieszy fakt, że pomimo dużej ilości problemów udało się zdobyć medale. Saneczkarstwo dzięki zaangażowaniu pana Władysława Jarząba trafiło do LKS Łęka i myślę, że jest to dobry krok do rozwoju saneczkarstwa na terenach wiejskich a nie tylko w Nowym Sączu. Niepokojący jest fakt, że brakło reprezentanta Krynicy podczas OOM – przyznaje Dariusz Ziarno trener UKS Tajfun.

Ślubowanie w imieniu zawodników złożyli Patryk Ziarno oraz Natalia Jamróz reprezentanci UKS Tajfun Nowy Sącz. Patryk starował dotychczas w pięciu OOM zdobywając łącznie 12 medali (7 złotych, 3 srebrne, 2 brązowe) Natomiast Natalia startowała po raz pierwszy i jest bardzo obiecującą zawodniczką.

(RSZ)
Źródło: (DZ)

 


Dziękujemy za przesłanie błędu