Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 maja. Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
05/05/2018 - 19:35

Sandecja zwiększyła szanse na utrzymanie. Zwycięstwo wyszarpane Piastowi Gliwice

Szanse na utrzymanie w ekstraklasie wzrosły, bo Sandecja nie dość, że dopisała sobie 3 punkty, to jeszcze odebrała je bezpośredniemu rywalowi w ucieczce przed spadkiem.

Sądeczanie od początku meczu byli mocno skoncentrowani, uważni i widać było ich pomysł na to spotkanie. Dobra postawa na boisku została nagrodzona w 27 minucie. Wówczas w pole karne zagrał Wojciech Trochim, a tam świetnie uderzył głową Filip Piszczek i piłka wpadła do bramki. Do przerwy obraz gry się nie zmienił i to Sandecja wydawała się mieć wszystko pod kontrolą.

Zobacz: Arkadiusz Aleksander o tym, co dzieje się w Sandecji. Ujawniamy klubowe kulisy

Po zmianie stron do odrabiania strat rzucił się Piast Gliwice. Sztuka ta udała się piłkarzom ze Śląska w 56 minucie. Piłkę przy linii bocznej stracił Trochim, dzięki czemu przeciwnik mógł ją zagrać w pole karne, a tam sytuację na gola zamienił Tomasz Jodłowiec, któremu próbowało przeszkadzać 3 zawodników w biało-czarnych koszulkach. Sytuację mógł uratować jeszcze Michał Gliwa, bo ten strzał skierowany był niemal prosto w niego, ale bramkarz popełnił fatalny błąd przy interwencji.

Po wyrównaniu pewni siebie poczuli się Gliwiczanie, stwarzając sobie kolejne sytuacje pod bramką Sandecji. Biało-Czarnym natomiast brakowało dokładności i staranności w grze, wkradło się sporo chaosu. Kazimierz Moskal bardzo długo czekał ze zmianami ofensywnymi, bo Adrian Danek pojawił się na boisku w 71,  Damir Sovsic w 78, a Bartłomiej Dudzic w 81 minucie spotkania. W momencie kiedy kończył się regulaminowy czas gry Wojciech Trochim strzelił zwycięskiego gola.

Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice 2-1 (1-0)

Bramki: Filip Piszczek 27', Wojciech Trochim 90' - Tomasz Jodłowiec 56'.

Żółte kartki: Uros Korun, Jakub Czerwiński, Michal Papadopoulos. 

Sandecja: Michał Gliwa - Jakub Bartosz (81' Bartłomiej Dudzic), Alexandru Benga, Dawid Szufryn, Patrik Mraz - Bartłomiej Kasprzak (71' Adrian Danek), Michal Piter-Bucko - Maciej Małkowski (78' Damir Sovsić), Wojciech Trochim - Filip Piszczek, Aleksandar Kolev. 

Piast: Jakub Szmatuła - Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Uros Korun, Mikkel Kireskov - Thomas Hateley, Tomasz Jodłowiec - Sasa Zivec (90+4' Gerard Badia) , Mateusz Szczepaniak (85' Martin Bukata), Marcin Pietrowski - Karol Angielski (64' Michal Papadopoulos).

MŚ ([email protected]). Fot. Piast GliwiceDziękujemy za przesłanie błędu