Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
06/05/2017 - 19:10

Sandecja - Stomil Olsztyn. Wygraliśmy! Sandecja coraz bliżej awansu!

Czarne chmury zawisły dziś nad stadionem Sandecji Nowy Sącz; pomimo złych wróżb, mecz ze Stomilem zakończył się na korzyść gospodarzy, wynikiem 2-1. Sandecja jest coraz bliżej historycznego awansu do Ekstraklasy.
Od początku meczu Sandecja dominowała na boisku, ale defensywa Stomilu nie ułatwiała zadania i przerywała akcje biało-czarnych. Pierwszy gol mógł paść już w 27. minucie meczu, gdy po faulu na Bartłomieju Dudzicu w polu karnym sędzia podyktował "jedenastkę". Bramkarz gospodarzy obronił jednak strzał Grzegorza Barana. W 44. minucie spotkania Słaby dośrodkował z lewej w pole karne do Piszczka, który celnie strzelił na krótki słupek i dał prowadzenie Sandecji.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Kamil Słaby strzelił kolejną bramkę Stomilowi, podwyższając tym samym przewagę Sandecji na 2:0. W parę minut później omal nie było już 3:0, niestety, strzał Bartłomieja Dudzica w sytuacji zdawało się stuprocentowej, okazał się niecelny. Takie sytuacje - jak mówią - lubią się mścić. Tym razem tak właśnie się stało. W 51. minucie Kuna dośrodkował do Szewczyka, który strzelił honorową bramkę dla gości.

Do końca meczu wynik już nie uległ zamianie, choć sędzia Paweł Pskit przedłużył drugą połowę aż o 5 minut. Bramki dla Sandecji Nowy Sącz strzelili: Filip Piszczek i z rzutu karnego Kamil Słaby