Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
29/01/2018 - 21:20

Sandecja przegrała z wicemistrzem Gruzji. Pierwszy sparing zakończony porażką

Sandecja doznała pierwszej porażki podczas obozu przygotowawczego w Turcji. W sparingu od Biało-Czarnych lepszy okazał się aktualny wicemistrz Gruzji, zespół Dinamo Tibilisi.

W pierwszej połowie przewagę mieli piłkarze Dinama. Pierwszą bramkę, w 26 minucie zdobył Lasha Totadze, który świetnie wykonał rzut wolny podyktowany przez sędziego. Jeden gol nie wystarczył Gruzinom do szczęścia i cały czas atakowali, aby podwyższyć prowadzenie. Sztuka ta udała im się 120 sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu przed przerwą. Akaki Shulaia po kontrataku swojej drużyny pewnym strzałem nie dał szans strzegącemu dostępu do bramki Michałowi Gliwie.

Po zmianie stron, to Biało-Czarni postawili na ofensywę. Dało to efekt w 53 minucie, kiedy to Jakub Bartosz po indywidualnej akcji zdobył kontaktową bramkę. Był to strzał z mniej więcej szesnastego metra. To trafienie wprowadziło sporo optymizmu w szeregi podopiecznych Kazimierza Moskala, ale nie udało się przełożyć tego na końcowy rezultat. Wicemistrzowie Gruzji okazali się zbyt mocni w konfrontacji z Sandecją.

Sandecja Nowy Sącz - Dinamo Tbilisi 1-2 (0-2)

Bramki: Jakub Bartosz 53' - Lasha Totadze 26', Akaki Shulaia 43'. 

Sandecja: Michał Gliwa - Jakub Bartosz (60' Adrian Basta), Dawid Szufryn (45' Plamen Krachunov), Michal Piter-Bučko, Patrik Mráz - Adrian Danek, Jakub Grič (60' Grzegorz Baran), Mateusz Cetnarski (45' Wojciech Trochim), Michał Gałecki (45' Bartłomiej Kasprzak), Tomasz Brzyski (60' Maciej Małkowski) - Aleksandar Kolev.

Dinamo (wyjściowy): Oto Goshadze - Gudża Ruchaia, Dawit Kobouri, Lasha Totadze, Levan Kharabadze - Akaki Shulaia, Giorgi Kutsia, Dmytro Iwanisenia, Otar Kiteishvili, Micheil Ergemlidze - Giorgi Ivanishvili.

MŚ ([email protected]). Fot. archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)