21/08/2016 - 19:00

Sandecja poległa w Sosnowcu. W środę podejmuje Górnika Zabrze

Sandecja przegrała dziś wieczorem wyjazdowy mecz z Zagłębiem Sosnowiec 2:0 (2:0) w rozgrywkach 1. Ligii piłki nożnej.

Wynik meczu ustalił w pierwszej połowie pomocnik gospodarzy Robert Bartczak, dwukrotnie umieszczając piłkę w bramce Sandecji, w 10. i 18. minucie meczu.  Za pierwszym razem „asystą”, jak donoszą portale sportowe, popisał się pomocnik Sandecji Maciej Korzym, który tak niefortunnie podał piłkę do własnego stopera, że przejął ją Bartczak.

W drugiej połowie Sandecja trochę cisnęła Zagłębię, ale wynik meczu nie uległ zmianie.

Sandecja zagrała w Sosnowcu w składzie: Radliński - Bartków, Słaby, Piter-Bucko , Szufryn - Gałecki (46. Kuźma), Baran, Piszczek (61. Dudzic), Kasprzak, Małkowski - Korzym (67. Trochim).

Sędziował Łukasz Szczech z Warszawy; widzów ok. półtora tysiąca.

**

Po czterech kolejkach, z dorobkiem pięciu punktów (dwa remisy i jedno zwycięstwo) Sandecja zajmuje siódme miejsce w tabeli 1. Ligii piłki nożnej.

W środę 24 sierpnia Biało-czarni podejmują na własnym boisku przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu drużynę Górnika Zabrze. Kiedyś przyjazd do Sącza piłkarzy legendarnego klubu to byłoby wydarzenie roku.