Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
13/03/2018 - 14:00

Rytro: Kto dostał pieniądze z budżetu na kulturę fizyczną?

W ślad za zarządzeniem wójta gminy Rytro już wiadomo, kto dostał dofinansowanie ze środków publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na 2018 rok.

Zobacz też: Rytro: Rewolucja w budżecie na 2018 rok – radni nie chcą kredytów

Pieniądze w ramach tzw. dotacji celowych przypadną w tym roku w udziale aż pięciu podmiotom.

Najwięcej, bo aż 47 tysięcy 670 zł otrzymał Ludowy Klub Sportowy „Poprad” Rytro. Środki te mają zostać spożytkowane na zadanie „Upowszechnianie kultury fizycznej, organizowanie współzawodnictwa, udział w regionalnych i ogólnopolskich imprezach sportowych, prowadzenie działalności szkoleniowej i współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych – w piłce nożnej”.

Zobacz też: Rytro: 299 osób biegło w imię niepodległości! [WIDEO]

21 tysięcy 300 zł otrzymał Uczniowski Klub Sportowy „Ryter” Rytro na realizacje projektu pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” w ramach, którego zostaną zorganizowane dla mieszkańców każdym przedziale wiekowym.

Znane już w całej Polsce Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro otrzymało od gminy 19,5 tysiąca na zadanie „Organizacja wydarzeń sportowych i udział członków Stowarzyszenia w imprezach biegowych”. Visegrad ściąga na swoje imprezy biegowe sportowców z całej Polski i nie tylko.

Na propagowanie gry w piłkę nożną wśród piękniejszej części mieszkańców gminy Rytro dostał Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” w Jelnej. Kwota dotacji to  3 tysiące 600 zł.

Z kolei Fundacja Klub Kolarski Agnieszka Skalniak na zadanie „Puchar Doliny Popradu” otrzymała od samorządu 2 tys. 930 złotych.

ES [email protected] Fot.; archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)