Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
07/07/2019 - 13:00

Przemierzasz ścieżki rowerowe? Odpoczniesz w takim miejscu [FILM]

Sezon rowerowy w pełni. Na ścieżkach rowerowych w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie jest jak na przysłowiowej ulicy Marszałkowskiej. Dużym powodzeniem cieszą się nie tylko ścieżki, ale także MOR - y, czyli Miejsca Obsługi Rowerzystów.

Miejsce Obsługi Rowerzystów w Nowym Sączu powstało przy ścieżce rowerowej przy ul. Tłoki, nieopodal schroniska dla bezdomnych zwierząt. Drugie funkcjonuje przy ścieżce rowerowej w Barcicach (gmina Stary Sącz).

MOR-y funkcjonują w całej Małopolsce.

- Jest ich sporo - mówi Leszek Zegzda, radny Nowego Sącza, zapalony cyklista, który systematycznie przemierza ścieżki rowerowe. - Miejsca obsługi rowerzystów są wpisane w plany budowy ścieżek rowerowych w całej Polsce, w tym także w Małopolsce. Zasada jest taka, że są one budowane przy ścieżkach co dwadzieścia kilometrów.

Po przejechaniu kilkunastu, albo kilkudziesięciu kilometrów można w nich odpocząć.

Miejsce Obsługi Rowerzystów jest wyposażone w wiatę zapewniającą ochronę przed słońcem i deszczem, darmową toaletę i wodę pitną. Są tam także stół i ławy do siedzenia. Jest to miejsce, gdzie można zjeść posiłek. W każdym MOR - ze jest również tablica informacyjna, kosze na śmieci i stojaki na rowery.

O czystość w takim miejscu dbają osoby mające podpisaną umowę z Zarządem Dróg Wojewódzkich.

- Zachęcam osoby korzystające ze ścieżek rowerowych do zatrzymywania się w miejscach obsługi rowerzystów - dodaje radny Zegzda. - Pakujcie plecaki i wsiadajcie na rowery. Ścieżki rowerowe czekają. Nie ma chwili do stracenia.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Leszek Zegzda, film: Krzysztof Stachura.Dziękujemy za przesłanie błędu