Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
26/06/2018 - 13:35

Potrzebni nam piłkarze! Kolejne boisko będzie wyremontowane

Dobrzy sportowcy nie biorą się znikąd. Trzeba dbać o rozwój zawodników i umożliwiać dobre warunki do treningu dzieciom, od najmłodszych lat. Nic lepiej nie wspiera rozwoju talentów jak szkoła.

Aby taki rozwój był możliwy, trzeba zadbać o infrastrukturę sportową. Dziś, 25 czerwca w Urzędzie Miejskim w Krynicy-Zdroju podpisano umowę na remont boiska przyszkolnego w Mochnaczce Niżnej. Boisko ma mieć wymiary 44 na 22 metry i powstanie w ramach projektu "Małopolskie Boiska".

W ramach prac wymieniona ma być nawierzchnia, na tak zwaną bezpieczną poliuretanową, która w razie upadku nie generuje urazów i jest bezpieczna dla dzieci. Oprócz zmiany nawierzchni, wymienione zostaną bramki, siatki, kosze i ogrodzenie.

Boisko w Mochnaczce to drugi obiekt, który przejdzie modernizację. Pierwsze boisko, przy którym rozpoczęto prace znajduje się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju.

Zgodnie z podpisaną umową, prace mają zostać zakończone w terminie do 15 sierpnia, tak aby wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, dzieci mogły korzystać z bezpiecznego boiska – powiedział Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy-Zdroju.

Wartość inwestycji to blisko 400 tyś złotych, z czego wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego w ramach programu „Małopolskie Boiska” to ponad 155 tys złotych.

(KS)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)