Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
27/04/2019 - 17:20

Pogoda w kratkę, a na trasie IV biegu Muszynianki 200 biegaczy!

W Muszynie na Zapopradziu, przy pogodzie w kratkę, w sobotę (27 kwietnia) wystartowało ponad dwustu biegaczy w kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli, uczestników czwartej edycji przełajowego Biegu Muszynianki.

Najszybciej trasę przełajową na 5 kilometrów wśród kobiet pokonały: Anna Bodziony z Niskowej (19 minut 31 sekund), która wyprzedziła Patrycję Świerczek (19 min 32 sek) oraz Katarzynę Kmieć. (20 min 25 sek).

-Trasę oceniam dobrze, nie po raz pierwszy uczestniczę w Biegu Muszynianki. Ten czas, w którym dzisiaj pobiegłam jest moim najlepszym". – cieszy się Anna Bodziony z Niskowej.

Wśród mężczyzn najlepszy był Rafał Sułkowski z Limanowej (17 min.10 sek). Drugi na metę przybiegł Jakub Burghardt z Muszyny (17 min. 27 sek), a za nim- Mariusz Szkaradek (17 min 42 sek).

-"Trasa bardzo fajna, chociaż troszkę przeszkadzały wyboje. Przewagę wypracowałem sobie na asfalcie" – mówi zwycięzca Rafał Sułkowski, tegoroczny maturzysta z Limanowej

-"Dzisiaj jest idealna pogoda dla biegacza, bo pada deszcz, ale jest ciepło. Chciałem trasę przebiec poniżej 17 minut, ale się niestety nie udało".

Wyniki w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn są zaliczane do Grand Prix Małopolski i mini cyklu „Szlakiem Wód Zdrojowych na Sądecczyźnie”.

- "Nie można sobie odmówić startowania w zawodach w miejscowości, w której się mieszka".- mówi Włodzimierz Tokarczyk, wiceburmistrz Muszyny, uczestnik IV Biegu Muszynianki-

"Biegam od ośmiu lat i sprawia mi to dużo satysfakcji. Bieganie to moja pasja, ale podziwiam tych, którzy biegają dłużej ode mnie. U mnie wszystko zaczęło się od Życiowej Dziesiątki w ramach biegów Forum Ekonomicznego".  

IV Biegowi Muszynianki towarzyszyły starty na 400 i 1000 metrów dzieci i młodzieży. Najszybsi trasę tę ukończyli: na 400 metrów Wiktoria Wolanin i Maciej Kuraś, a na 1 kilometr 200  metrów: Magda Skalniak i Jakub Tokarczyk. Najmłodszy biegacz liczył niespełna 3 lata. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

-"Trasa w Muszynie dla mnie była łatwa. Biegam od trzech lat. - mówi Jakub Tokarczyk, zwycięzca biegu na 1200 metrów- "Biegam, bo lubię. Moje największe osiągnięcia to wygrany dwukrotnie festiwal biegowy, na 600 metrów, w kategorii klas 4- 6".

IV Bieg Muszynianki zainaugurował zawody „Szlakiem Wód Mineralnych”. Kolejny start biegaczy w Biegu Kryniczanki odbędzie się w Starym Sączu, na dystansach 3, 6 i 9 kilometrów .

Organizatorem Grand Prix Małopolski jest Fundacja „Festiwal Biegów”. Współgospodarzy: Fundacja Sądecka, Urząd Gminy Muszyna oraz Spółdzielnia Pracy Muszynianka, producent naturalnej wody mineralnej.

 

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)