Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
30/10/2019 - 18:35

Piotr Świerczewski będzie walczył w MMA? Internet huczy od plotek

Pochodzący z Nowego Sącza były piłkarz, kapitan reprezentacji Polski i wicemistrz olimpijski Piotr Świerczewski, prawdopodobnie zadebiutuje w Mieszanych Sztukach Walki.

W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja z której wynika, że Piotr Świerczewski będzie walczył w formule MMA. Wymieniany jest również jego potencjalny przeciwnik, czyli znany z programów telewizyjnych o motoryzacji Greg Collins, a jako termin gali wymienia się grudzień.

Skontaktowaliśmy się z Piotrem Świerczewskim. - Nie chcę tego komentować, są to spekulacje medialne, a o sprawie można mówić w momencie, kiedy są konkrety i podpisy na kontraktach - tajemniczo odpowiedział pochodzący z Nowego Sącza sportowiec.

Były piłkarz ma już na swoim koncie występy w programach telewizyjnych dla celebrytów, takich jak „Celebrity Splash” oraz „Agent”. Wymieniany był również w gronie kandydatów do „Tańca z Gwiazdami”.

Piotr Świerczewski ma 47 lat, a swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w Dunajcu Nowy Sącz. Reprezentował również barwy polskich klubów, takich jak m.in. GKS Katowice,  Lech Poznań, Korona Kielce czy Zagłębie Lubin. Przez wiele lat grał za granicą, jako zawodnik francuskich AS Saint-Etienne, SC Bastia i Olympique Marsylia, japońskiego Gamba Osaka i angielskiego Birmingham City.

W pierwszej reprezentacji Polski rozegrał 70 meczów, wielokrotnie był jej kapitanem. Do jego największych sukcesów można uznać zdobycie srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie, które odbyły się w1992 roku. Po karierze Świerczewski był trenerem i ekspertem medialnym.

(MŚ). Fot. YouTubeDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020