Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
20/08/2015 - 14:40

Piłkarski portal o Sandecji: „Zasiedziała się w pierwszej lidze”

Weszło.com – portal o tematyce piłkarskiej i jajcarskiej jak brzmi jego opis w sieci, po rozmowie z Radosławem Osuchem, właścicielem Zawiszy Bydgoszcz, który mówił o zarządzaniu na zapleczu ekstraklasy, postanowił sprawdzić które z klubów grają w pierwszej lidze najdłużej. - Kto się zasiedział? - pyta portal.
Są to GKS Katowice (osiem lat), Sandecja (siedem), Arka Gdynia i Olimpia Grudziądz (pięć). A tak na łamach tego portalu opisują przykład nowosądeckiego pierwszoligowca. 

- Czerwiec 2009 – awans Sandecji do pierwszej ligi. Czerwiec 2010 – awans Sandecji do Ekstraklasy… naprawdę o krok. Dziś może być trudno sobie to wyobrazić, ale tych pięć lat temu beniaminek z Nowego Sącza wygrywał jak szalony. Na ławce trenerskiej Wójtowicz, a na murawie Gawęcki, Aleksander, Zawadzki, Bania, młody i zdolny Jonczyk czy strzelający jeszcze od święta Kmiecik. Sandecja do przedostatniej kolejki przepychała się z Górnikiem Zabrze o miejsce za plecami Widzewa, ale już na ostatniej prostej nie dała rady. Rok później Sandecja, z Kurasem zastępującym w trakcie sezonu Wójtowicza, kończy czwarta. I to by było na tyle tej pięknej historii, bo klub zdążył zjechać mocno w dół i dziś walczy jedynie o utrzymanie. W Nowym Sączu zapowiadają jednak, że czasy, w których celem był awans, niedługo powrócą. Tamtejszy rejon to największe skupisko milionerów w Polsce, a prezydent miasta już postanowił, że zadba, by przekonać ich do futbolu.

(RSZ)
Źródło: Weszlo.com 
Fot. (RSZ)


 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)