Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
27/05/2014 - 08:03

Piłka ręczna. Studentki PWSZ Nowy Sącz mistrzyniami Polski!

Wielki sukces odniosły zawodniczki AZS PWSZ Nowy Sącz, które w zakończonym turnieju finałowym w Krakowie, zdobyły złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet.


- Jest to najwyższe osiągnięcie w grach zespołowych w historii sądeckiego sportu akademickiego. – mówi Zbigniew Małek prezes AZS PWSZ Nowy Sącz. - W meczu finałowym akademiczki z Nowego Sącza pod wodzą trenera Szczepana Małka pokonały zdecydowanie 30:22 zawodniczki AZS AWF Katowice.
W półfinałach sądecki zespół pokonał znakomite drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego (najlepsza polską uczelnię w rankingu Perspektyw), Uniwersytetu Gdańskiego. W pokonanym polu zostały zespoły takich uczelni jak: Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechnikę Opolską, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Świętokrzyską, a przede wszystkim zawodniczki AWF Kraków, AWF Wrocław i AWF Warszawa.
- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, w rywalizacji uczestniczyły zawodniczki z najwyższych lig, a wśród nich również reprezentantki Polski. – dodaje Szczepan Małek. - Złote medalistki AMP 2014 roku wywalczyły sobie prawo do reprezentowania Polski w Akademickich Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej kobiet, które odbędą się w przyszłym roku w portugalskiej Bradze. Drużynę stanowiły zawodniczki „Olimpii-Beskid” na co dzień występujące w PGNiG Superlidze Kobiet (Joanna Gadzina, Kamila Szczecina, Karolina Olszowa, Agnieszka Leśniak, Karolina Szczurek, Paulina Masna i Anna Maślanka) oraz zawodniczki pierwszoligowej „Dwójki –Profil” (Klaudia Fecko, Monika Błaszczyk, Maja Kuroś, Sylwia Sroka, Barbara Kawa) oraz niezrzeszona Klaudia Ważydrąg.
- Zrobimy wszystko, aby zawodniczki, które wywalczyły złoty medal, mogły wyjechać i reprezentować Polskę na Akademickich Mistrzostwach Europy w Portugalii – powiedział prezes AZS PWSZ Nowy Sącz Zbigniew Małek. - Cieszę się ogromnie z medalu naszych studentek, które w osiemdziesięciu procentach studiują w Instytucie Kultury Fizycznej na kierunku fizjoterapii i Wychowania Fizycznego. To są studentki, które dzięki indywidualnemu tokowi studiów potrafią łączyć naukę z wyczynowym uprawianiem sportu. W imieniu swoim oraz władz uczelni pragnę serdecznie podziękować prezesom „Olimpii-Beskid” i „Dwójki-Profil” Wiesławowi Rutkowskiemu i Dariuszowi Jeleniowi oraz trenerom: Lucynie Zygmunt, Włodzimierzowi Strzelcowi i Pawłowi Szafranowi, za umożliwienie swoim zawodniczkom wyjazdu na półfinał i finał AMP. Jako trener piłki nożnej potrafię docenić wysiłek zawodniczek i pracę sztabów szkoleniowych dwóch sądeckich klubów. Zawodniczki udowodniły, że mogą wspólnie tworzyć mocny kolektyw na boisku oraz poza nim. Taką atmosferę potrafił stworzyć trener Szczepan Małek, który na co dzień pracuje z grupami młodzieżowymi w „Dwójce-Profil”. Dwa tygodnie temu, jako trener ze swoimi podopiecznymi wywalczył awans do Finału Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Dziewcząt, który odbędzie się pod koniec czerwca w Głuchołazach.
Do „Siódemki Mistrzostw” spośród Sądeczanek wybrane zostały: bramkarka Karolina Szczurek, lewoskrzydłowa Joanna Gadzina (reprezentantka Polski), rozgrywająca Karolina Olszowa oraz kołowa Kamila Szczecina, która w całym turnieju zdobyła najwięcej, bo aż 35 bramek.
Klasyfikacja końcowa finału Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet 2014: 1. PWSZ Nowy Sącz, 2. AWF Katowice, 3. AWF Wrocław, 4. ALK Warszawa, 5. Uniwersytet GdańSki, 6. Politechnika Opolska, 7. AWF Warszawa, 8. UMCS Lublin, 9. AWF Kraków, 10 SGGW Warszawa, 11. UEK Kraków.
Opr. Jec
 
Dziękujemy za przesłanie błędu